تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53

ارتودنسی در کودکان

ارتودنسی کودکان در بیشتر مواقع با ارتودنسی پیشگیری نیز یاد می شود . ارتودنسی در کودکان از سن 6-7 سالگی آغاز می شود. در این سن دندان ها و فک در حال رشد هستند ،در نتیجه مشکلاتی از جمله فشردن دندان ها و نامرتب بودن آن ها راحت تر قابل درمان هستند .

نمی توان تمتم دندان هارا در مدت زمان کوتاهی درمان کرد ،اما ئذ بیشتر حالات ارتودنسی در کودکان می تواند در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کننده باشد .

برای اینکه ارتودنسی در کودکان از جذابیت خوبی برخوردار باشند از بریس های رنگی استفاده می شود

کودکان می توانند  این رنگ ها را متناسب با لباس مدرسه و .. انتخاب کنند . این انتخاب باعث می شود که کودکان احساس کنند که آن ها نیز در این درمان مشارکت دارند .

مزایای ارتودنسی در کودکان

ارتودنسی زود هنگام در کودکان این مزیت را دارد که ،به دلیل مداخله زودهنگام فک صورت کودکان در حال رشد است و می تواند باعث تغییر وضعیت آن به راحتی گردد . ارتودنسی در کودکان در مواردی می تواند مفید و موثر واقع شود که قوس دندان و فک در وضعیت مطلوب خود نباشند . مراحل انجام ارتودنسی دندان در سنین پایین زمانی سودمند واقع می‌شود که قوس دندانی و فک در وضعیت مناسب نباشد. با استفاده از ارتودنسی با پلاک های متحرک و بریس های کاربردی می توانیم تمامی این مشکلات را به راحتی بهبود و اصلاح کنیم . نتیجه درمان بیشتر در سال های آتی دیده می شود .

با کمک ارتودنسی کودکان بریس های دندان و ارتودنسی کمک شایانی به درمان کرده اند .باید گفت با کمک تکنولوژی های جدید در مقایسه با گذشته درمان اسان تر شده است .

ارتودنسی-در-کودکان

مراحل درمان

روند این مراحل به نوع درمان نیز بستگی دارد. در جلسه نخست عکس‌های قبل و بعد گرفته می‌شود و رادیوگرافی دندان‌ها انجام می‌شود. قالب‌گیری نیز معمولاً در جلسه اول انجام می‌شود وروند  درمانی با در نظر گرفتن تمام این اطلاعات تهیه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارتودنسی ثابت

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

عصب کشی

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =

تماس با پزشک