دکتر جوانمرد

لمینیت دندان

محتوا پنهان
 1. 1 لمینیت دندان
  1. 1.1 لمینیت ها در موارد زیر کاربرد دارند
  2. 1.2 لمینیت های دندان را می توان به دو دسته کلی تقسیم کنیم
   1. 1.2.1 لمینیت های سرامیکی
   2. 1.2.2 لمینیت های کامپوزیتی
  3. 1.3 موارد کاربرد لمینیت های کامپوزیتی
  4. 1.4 ماندگاری لمینیت دندان
  5. 1.5 مزایای لمینیت دندان
  6. 1.6 آیا در استفاده از لمینت دندان ها محدودیتی وجود دارد ؟
  7. 1.7 مراقبت های بعد از لمینیت دندان
  8. 1.8 لمینیت دندان جلو
  9. 1.9 دلایل ایجاد فاصله بین دندان جلو
  10. 1.10 لمینیت سرامیکی
  11. 1.11 مزایای لمینیت سرامیکی دندان
  12. 1.12 مراقبت های بعد از لمینیت
  13. 1.13 کاندیدای مناسب لمینیت سرامیکی
   1. 1.13.1 کاندیدای مناسب لمینیت عبارتند از :
  14. 1.14 تفاوت بلیچینگ و لمینیت دندان
  15. 1.15 سوالات متداول لمینیت دندان
  16. 1.16 لمینیت دندان می تواند سبب برطرف شدن چه مشکلاتی در فرد شود؟
  17. 1.17 هزینه لمینیت دندان چقدر است؟
  18. 1.18 این انتخاب بر چه اساسی انجام می شود ؟
  19. 1.19 آیا لمینیت دندان در تمام موارد کاربرد دارد ؟
  20. 1.20 قیمت لمینیت دندان
  21. 1.21 برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

لمینیت دندان

لمینیت دندان در دسته بهترین روش های درمانی دندانپزشکی زیبایی به شمار می رود . لمینیت  ونیرها برای دندانپزشکی زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .

لمینیت ها یا ونیر از یک لایه بسیار نازک کامپوزیتی و یا سرامیکی تشکیل شده است و بر دندان های جلویی باند می شوند .

لمینیت ها در موارد زیر کاربرد دارند

در صورتی که فرد نتواند به هر دلیلی از ارتودنسی برای درمان استفاده کند لمینیت ها می توانند بسیار پرکابرد عمل کنند و جایگزین مناسبی برای ارتودنسی می باشد . درمان با کمک لمینیت در مقایسه با ارتودنسی راحت تر ،مطمئن تر و کم هزینه تر می باشد .

لمینیت های دندان را می توان به دو دسته کلی تقسیم کنیم

لمینیت های سرامیکی

لمینیت های سرامیکی بیشتر از لایه نازکی که از جنس سرامیکی خاصی می باشند، تشکیل شده اند . لمینیت های سرامیکی بعد از تراش جزئی دندان ها رو قالب گیری بر روی دندان های مورد نظر چسبانده می شود .

لمینیت های کامپوزیتی

در روش درمان به کمک لمینیت های کامپوزیتی دیگر همانند روش قبل از دندان ها قالب گیری نمی کنند حتی در این روش نیاز به تراش مختصر دندان ها نیز نمی باشد . در لمینیت های سرامیکی کامپوزیت مستقیم بر روی مینای دندان ها قرار می گیرد و سپس با کمک اشعه بر روی دندان فیکس می شود . از این روش درمای می توان به عنوان یک لایه محافظ بر روی مینای دندان در طول سالیان استفاده کرد .

موارد کاربرد لمینیت های کامپوزیتی

در نتیجه می توان گفت لمینیت های کامپوزیتی به عنوان یک لایه محافظ و پوشاننده برای مینای دندان ها بسیار استفاده می شود،خصوصا اینکه می توانند زیبایی بی نظیری را ایجاد کند .

شما می توانید بلافاصله بعد از درمان به کمک لمینیت های سرامیکی متوجه شوید که دندان هایتان چه قدر تمیز و مرتب و خوش فرم شده اند . درخشندگی و زیبایی دندان هایتان در هنگام لبخند و حتی صحبت کردن چشمگیر می باشد.

ماندگاری لمینیت دندان

بیشتر افرادی که از خدمات زیبایی لمینیت دندان استفاده کرده اند در رابطه با مادنگاری لمینیت دندان از دندانپزشک این سوال را دارند که ماندگاری لمینیت دندان به چه عواملی وابسته است و در کل این ماندگاری به چه میزان می باشد . باید به این افراد  گفته شود که ماندگاری لمینیت دندان به موارد بسیاری وابسته است . افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند و عادات بد غذایی مثل ناخن جویدن ،دندان قروچه ندارند،لمینیت دندان برای آن ها از ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد . جنس لمینیت انتخاب شده در ماندگاری آن ها بی تاثیر نمی باشد اما در کل باید گفت در صورتی که دندانپزشک خدمات لمینیت دندان را به صورت کاملا حرفه ای برای بیمار انجام دهد و بیمار نیز مراقبت های کافی را داشته باشد می تواند از لمینیت دندان در طولانی مدت استفاده کند .

مزایای لمینیت دندان

همانطور که در ابتدا گفته شد لمینیت دندان مزایای فراوانی برای فرد دارد ،اما اگر بخواهیم این مزایا را لیست کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم .

آیا در استفاده از لمینت دندان ها محدودیتی وجود دارد ؟

لمینیت دندان را تقریبا می توان گفت در تمامی موارد استفاده کرد . اما برای آن در موارد زیر محدودیت هایی وجود دارد ؟

در صورتی که بیمار به بیماری لثه و یا پوسیدگی و خرابی دندان ها دچار باشد ،باید در درجه اول این موارد درمان شوند و سپس لمینیت دندان را انجام دهیم .

در صورتی که بیمار حجم عظیمی از دندان های خود را از دست داده باشد ،باید از روش روکش دندان ها استفاده کرد .

در صورتی که بیمار بر روی دندان های خود مینای کافی نداشته باشد ،در نتیجه قدرت چسبندگی به مراتب کاهش می یابد و دندان ها قدرت کافی برای نگهداری لمینیت دندان را ندارند .

گاهی برخی افراد مبتلا به عادات بد دندانی و دهان هستند ،در مواردی که بیمار مبتلا به دندان قروچه باشد ممکن است به لمینیت دندان آسیب های جدی برساند ،در این موارد دکتر جوانمرد به بیمار خود استفاده از روکش دندان را پیشنهاد می کند .

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

باید بعد از لمینیت دندان به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید طول عمر لمینیت دندان هایتان را به نسبت بیشتر کنید .

لمینیت دندان جلو

لمینیت دندان همانطور که در  ابتدا بیان شد برای زیبایی و اصلاح طرح لبخند استفاده می شود و در بین افراد طرفداران بسیاری دارد . لمینیت دندان جلو سبب زیبایی و داشتن لبخندی زیبا و خیره کننده می شود . برخی افراد در دندان های جلویی خود فاصله بیش از اندازه دارند که سبب ناراحتی آن ها می شود . با کمک لمینیت دندان جلو می توان این مشکل را برطرف کرد و از داشتن دندان هایی زیبا لذت ببرید .

داشتن فاصله بین دندان های جلویی سبب کاهش اعتماد به نفس درافراد گردیده است ،همچنین برخی افراد بزرگی فرنوم سبب ایجاد این فاصله شده است ،دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران ابتدا با کمک جراحی فرنوم را حذف می کند و با کمک لمینیت دندان مشکل ایجاد شده و فاصله دندانی را بر طرف می کند .

البته تنها راه از بین بردن فاصله بین دندان های جلو لمینیت دندان نیست ،اگر افراد در سنین پایین برای اصلاح فاصله بین دندان اقدام کنند دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران به آن ها استفاده از ارتودنسی دندان را پیشنهاد می کند . ارتودنسی اطفال با صرف هزینه و زمان کمتری مشکلات ایجاد شده ناشی از فاصله بینی دندان ها را بر طرف می کند .

دلایل ایجاد فاصله بین دندان جلو

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش های نوین می توان در کمترین زمان تمام مشکلات دندانی و دهانی را در کمترین زمان بر طرف کرد .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم به بیماران خود بهترین و مقرون به صرفه ترین خدمات را پیشنهاد می کنند .

لمینیت سرامیکی

همانطور که گفته شد ،لمینیت عبارتست از لایه ای که روی سطح بیرونی دندان ها کشیده می شود و به صورت دائمی روی دندان ها قرار می گیرد . که به دو دسته لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیت  تقسیم می شود. این روش برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی  و پوشاندن برخی ناهنجاری های دندان کاربرد دارد. دقت شود که این روش تاثیری بر جلوگیری از پوسیدگی دندان ها نداشته و فقط جنبه زیبایی دارد. همچنین لمینیت دندان تاثیری در تسریع پوسیدگی دندان ها هم ندارد.

مزایای لمینیت سرامیکی دندان

مراقبت های بعد از لمینیت

    کاندیدای مناسب لمینیت سرامیکی

کاندیدای مناسب لمینیت عبارتند از :

تفاوت بلیچینگ و لمینیت دندان

بیشتر بیماران از دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  در  رابطه با بلیچینگ و لمینیت دندان سوال می پرسند ،سوالات آن ها بیشتر پیرو  تفاوت بلیچینگ دندان و لمینیت دندان است  . دندانپزشک در مرحله اول ویزیت، وضعیت بیمار را به طور کامل بررسی می کند و بهترین روش درمانی را  که می تواند کمترین آسیب را به  دندان ها بزند و برعکس فواید بسیاری برای فرد داشته باشد را پیشنهاد می کند .

برای زیبایی دندان ها و سفید کردن آن ها راه کار های مختلفی وجود دارد .لمینیت دندان و بلیچینگ دندان  از روش های سفید کردن دندان ها می باشند که با توجه به مواردی برای فرد استفاده می شوند.

در روش لمینیت دندان بیشتر نیاز به تراشیدن دندان ها می باشد  ، و تقریبا همانند چسباندن ناخن مصنوعی  عمل می کند  ،در طی لمینیت دندان دندانپزشک زیبایی ،تراشیدن دندان ها را شروع می کند و  با کمک لمینیت دندان زیبایی دندان های فر د را  ایجاد می کند. اما در روش بلیچینگ دندان دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران با آزاد شدن اکسیژن از پر اکسید هیدروژن سبب اکسید شدن دندان ها می شود و می تواند عاملی در سفید شدن دندان ها شناخته شود .

بیشتر افرادی که مشکلات دندانی بسیاری دارند لمینیت دندان می تواند کمک کننده باشد ،لمینیت دندان سبب زیبایی ،سفیدی و اصلاح طرح لبخند در فرد می گردد . اما اگر دندان ها مشکلات جزئی داشته باشد بسته به جنس دندان ها دندانپزشک استفاده ازبلیچینگ دندان را پیشنهاد می دهد .

در روش لمینیت دندان فرد می تواند  بنا بر سلیقه خودش جنس دندان و رنگ دندان را انتخاب کند اما به دلیل تراشیدن دندان ،کمی تهاجمی تر عمل می کند .اگر بخواهیم  کم تهاجمی ترین روش درمانی سفید کردن دندان را  ، نام ببریم  ،بلیچینگ دندان مناسب است . البته کامپوزیت ونیر نیز یکی دیگر از روش های درمانی سفید کردن دندان است که با توجه به سلیقه فرد بهترین و مناسب ترین رنگ دندن انتخاب می شود .

سوالات متداول لمینیت دندان

بیشتر افرادی که تصمیم به انجام لمینیت دندان های خود دارند به طور حتم سوالات بسیاری ذهن آن ها را درگیر کرده است . در ادامه به بررسی متداول ترین سوالات پیرامون لمینت دندان می پردازیم .

لمینیت دندان می تواند سبب برطرف شدن چه مشکلاتی در فرد شود؟

لمینیت دندان در زمینه زیبایی دندان ها بسیار کاربرد دارد . با کمک لمینیت دندان می توانیم بد رنگی ها ،نافرمی ها و یا فاصله در بین دندان ها را از بین ببریم . لمینیت دندان سبب اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان ها می شود .

هزینه لمینیت دندان چقدر است؟

هزینه لمینیت دندان در هر فرد با توجه به شرایط و البته جنس انتخابی لمینیت دندان متغیر است  ،دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  با معاینات کامل بهترین پیشنهاد رابه  بیمار خود می دهند .

این انتخاب بر چه اساسی انجام می شود ؟

جنس های مختلفی از لمینیت دندان در بازار وجود دارد .لمینیت دندان می تواند هم از نوع سرامیکی و هم از نوع کامپوزیتی انتخاب شود . لمینیت های سرامیکی در لابراتورها ساخته می شوند و نیاز به تراش دندان ها دارد اما لمینیت های کامپوزیتی به طور مستقیم توسط دندانپزشک بر روی دندان ها  قرار می گیرد . این انتخاب توسط دندانپزشک و  بنا بر وضعیت دندان ها در بیمار انجام می شود

آیا لمینیت دندان در تمام موارد کاربرد دارد ؟

لمینیت دندان محدودیت هایی دارد و در افراد زیر توصیه نمی شود

در تمام این افراد لمینیت دندان توصیه نمی شود و بهتر است از سایر روش های درمانی استفاده شود

قیمت لمینیت دندان

قیمیت لمینیت دندان یکی دیگر از مسائل مهم می باشد . متاسفانه برای لمینیت دندان قیمت واحدی در نظر گرفته نشده است ،زیرا قیمیت لمینیت دندان بر حسب عوامل زیادی مختلف می باشد .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

خروج از نسخه موبایل