تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53
دکتر هلن جوانمرد / دندانپزشکی اطفال / مراقبت های بعد از ارتودنسی اطفال
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مراقبت های بعد از ارتودنسی اطفال

مراقبت های بعد از ارتودنسی اطفال

آیا کودک شما هم نیاز به  ارتودنسی دندان دارد ؟ چه مواردی می تواند در موفقیت ارتودنسی دندان در کودکان تاثیر گذار باشد ؟  مدت زمان مورد نیاز برای ارتودنسی اطفال  چقدر است ؟ و در اخر آیا  مراقبت های  بعد از ارتودنسی دندان در کودکان  تاثیری در نتیجه کار دارد ؟ تمامی این ها و موارد ی از این قبیل سوالاتی است که ذهن والدینی که کودک آن ها ارتودنسی دندان انجام داده است و یا نیاز به آن دارند را در گیر کرده است . در این مقاله دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران در رابطه با  ارتودنسی دندان و مراقبت ها لازم  در طول ارتودنسی دندان صحبت می کنند  ،اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید .

مراقبت های بعد از ارتودنسی اطفال

مراقبت های بعد از ارتودنسی اطفال

رعایت  بهداشت دهان و دندان امری مهم است  که  نه تنها قبل از استفاده از درمان ارتودنسی لازم است  بلکه بعد از ارتودنسی نیز بسیار قابل توجه می باشد .  کودکانی که از ارتودنسی دندان استفاده می کنند باید با حساسیت بیشتری  به بهداشت دهان و دندان خود توجه داشته باشند ،زیرا دستگاه های ارتودنسی  شرایط پوسیدگی دندان را بیشتر فراهم می کند .   ابزار های مورد استفاده در ارتودنسی دندان همچون بریس و .. مکان هایی برای تجمع مواد خوراکی می باشد  که می تواند احتمال ایجاد پوسیدگی دندان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد . متاسفانه مراقبت  از دندان ها در طول  درمان ارتودنسی دندان با مشکلاتی مواجه است  که تنها با کمی توجه می توان به نحو احسن سلامت دندان ها را تضمین کرد .

  توجه به  توصیه های دندانپزشک اطفال

توجه به توصیه ها و تجویزات دندانپزشک امری مهم در  نتیجه کار ارتودنسی دندان می باشد .  دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  قبل از ارتودنسی دندان با کودک و والدین او صحبت می کنند  و توصیه های لازم در خصوص بهداشت دهان و دندان کودک را ارائه می دهند .   توجه به این توصیه ها نقش بسزایی در عملکرد ارتودنسی دندان دارد .

 طریقه صحیح مسواک زدن دندان  با بریس

کودکانی که از بریس دندان استفاده می کنند باید  دقت و  مراقبت لازم از دندان ها را داشته باشند .  این کودکان باید به نسبت دفعات مسواک کردن دندان های خود را بیشتر کنند .  مسواک کردن دندان ها بعد از هر وعده غذایی بسیار مهم است  زیرا از تجمع  پلاک در ناحیه دندان ها جلوگیری می کند .

مسواک کردن دندان ها همراه با بریس  باید موازی  با کف دهان انجام شود  به گونه ای که مسواک بر پهلوی  عمودی دندان ها قرار گیرد .  لازم است تا سر دندان های  خود را  با حرکمات مدور  مسواک  کنید  .  برای هر دندان به طور جداگانه وقت در نظر بگیرید به گونه ای که هر دندان چند ثانیه  مسواک شود .

لازم است تا تمام نواحی دندان ها از جمله بالای دندان ها ،پشت دندان ها  و دندان های آسیاب به طور کامل مسواک شوند .  با رعایت این نکات  دندان های کودک شما از پوسیدگی دندان  ها ایمن می مانند .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

مصرف چه مواد غذایی  همراه با بریس ممنوع است ؟

لازم است تا از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید .  خوردن غذاهای سفت  می تواند موجب شکستن  و یا خرابی بریس شود .

نقش کش های لاستیکی در ارتودنسی اطفال

استفاده از کش های لاستیکی  بیشتر به منظور هماهنگ کردن  حرکات دندان های بالا و پایین  برای بیشتر کودکان تجویز می گردد

. استفاده  از این کش های لاستیکی تنها در طول 24 ساعت در روز  لازم است  و کودک می تواند در هنگام غذا خوردن و  مسواک کردن ،این کش های لاستیکی را از دهان  خارج و تعویض کند

تاثیر  استفاده از  مسواک ،خمیر دندان و دهان شویه  در ارتودنسی دندان

لازم است تا افرادی که از ارتودنسی دندان استفاده می کنند ،از مسواک های نرم که هیچ گونه آسیبی به بریس  وارد نمی کنند استفاده شود  . استاده از مسواک های برقی برای این افراد بیشتر توصیه می شود .  شما می توانید برای  اطلاع از   نوع خمیر دندان و یا دهان شویه با  دندانپزشک خود مشورت کنید .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

عصب کشی

لمینیت دندان

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =