دکتر جوانمرد

فضا نگهدارنده چیست

فضا نگهدارنده چیست

فضا نگهدارنده دندان های شیری

 امروزه در دندانپزشکی کودکان برای حفظ مکان رویش دندان های دائمی  از فضا نگهدارنده ها استفاده می کنند . در بیشتر کودکان دندان های شیری زود تر از موعد خود  می افتند و یا به دلیل پوسیدگی و.. از دست می روند  ،در کلینیک دندانپزشکی  اطفال دکتر جوانمرد  از فضا نگهدارنده  ها استفاده می کنند ،این فضا نگهدارنده ها قابلیتی که دارند  در این است که می توانند مکان را برای رویش دندان ها  حفظ کنند .

سایر دندان ها با افتادن دندان  ،جابه جا می گردند ،این امر می تواند  سبب برهم ریختگی سایر دندان  شود . در بیشتر مواقع دندان های  شیری که زودتر از موعد  خود  از دست   می روند  ،دندان های آسیاب دائمی  در این مکان های خالی رویش می کنند  در نتیجه این امر  سایر دندان های دائمی کودک  که آماده برای رویش هستند  فضای کافی ندارند ، زیرا دندان های آسیاب  این مکان های خالی را  اشغال کرده اند .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  به والدین عزیز توصیه می کنند که  با از دست رفتن  دندان های شیری کودک برای حفظ مکان های رویش دندان های شیری از فضا نگهدارنده ها استفاده کنند  .  با توجه به شرایط و وضعیت  کودک دندانپزشک اطفال  نوع مناسب فضا نگهدارنده را  توصیه می کند .  فضا نگهدارنده ها بر دو نوع  ثابت  و متحرک   برای کودک استفاده می شود .

دلایل استفاده از فضانگهدارنده های دندان های شیری در کودکان چیست

دندان های شیری بنا بر دلایل مختلفی از دست می روند  که نیاز به فضا نگهدارنده ها را در کودکان افزایش می دهد .  از جمله این دلایل  موارد زیر است :

فضا نگهدارنده  دندان در کودکان  می تواند با نگهداری  فضا های خالی  ،رویش دندان های دائمی را در مکان های خود تضمین کند

جنس  فضا نگهدارنده ها

در بیشتر موارد  فضا نگهدارند ها را از استیل های ضد زنگ  و پلاستیک می سازند  که استیل های ضد زنگ بیشترین کاربرد را دارند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

ارتودنسی اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

خروج از نسخه موبایل