تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53

روکش دندان شیری

روکش دندان های شیری بیشتر برای جلوگیری از شکستگی و پوسیدگی مجدد دندان ها انجام ی شود . گاهی دندانپزشک برای اینکه دوام دندان ترمیم شده را در کودکان افزایش دهد به آن ها پیشنهاد می کند که از روکش های دندان شیری استفاده کنند .این روکش ها برای محافظت بیشتر بر روی دندان های کودکان چسبیده می شود . روکش دندان های شیری در صورتی که هنوز عصب کشی دندان انجام  نشده است و به مقدار زیادی از بافت و عاج خود را از دست داده باشد و عملا از دندان چیزی برای ترمیم باقی نمانده باشد می توانیم با کمک روکش دندان درمان را انجام داد .

مزایای روکش دندان های شیری

  • روکش دندان های شیری فلزی و از قبل ساخته شده هستند
  • از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد
  • باعث جلوگیری از شکستگی دندان می شود
  • از پوسیده شدن دندان های کودکان جلوگیری می کند

بیشتر والدین بر این باور هستند که دندان های شیری نیاز به روکش ندارند و ریشه ای ندارد ،در صورتی که دندان های شیری همانند دندان های واقعی از ریشه برخوردار می باشند و تمام ویژگی یک دندان واقعی را دارند ،تنها تفاوتی که دارند این است که ظاهر و اندازه آن با دندان ها تفاوت دارند .

دندانپزشک کودکان

روکش دندان های شیری در کودکان بیشتر به منظور حفاظت از تاج دندان انجام می شود زیرا از جنس فولادی و ضد زنگ می باشند و می توانند محافظت خوبی تا افتادن دندان داشته باشند .

روکش دندان های شیری برای کودکان از سن 3 سالگی به بعد انجام می شود و بیشتر بر دندان های عقبی که دچار وسیدگی شده اند انجام می شود .روکش دندان های می توانند تا زمان رویش دندان های اصلی از کارایی خوبی برخوردار باشند و از فضای دندان های اصلی هم می توانند به خوبی حفاظت کنند .

بیشتر بخوانید
مزایای کامپوزیت ونیر

لازم به ذکر است که روکش های دندان های شیری همانند دندان های اصلی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت کافی دارند تا از دوام وماندگاری خوبی برخوردار باشند .

در بعضی از موارد والدین متوجه می شوند که کودک روکش خود را خورده است ،باید گفت جای نگرانی وجود ندارد ،به طور طبیعی دفع می شود و البته در موارد نادری می باشد که اتفاق می افتد .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران از تجربه و مهارت ویزه ای در حوزه کودکان برخوردار هستند ،شما می توانید برای مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فر مایید :
021-88699877

انواع روکش دندان شیری

در طی روکش کردن دندان های شیری ،انواع مختلفی از روکش ها وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد . در ادامه به بررسی هر کدام از این انواع می پردازیم .

روکش دندان از جنس استیل ضد زنگ

می توان گفت در حال حاضر یکی از رایج ترین روکش هایی که در دندانپزشکی اطفال کاربرد دارد ،روکش های دندان از جنس استیل های ضد زنگ است . تمام بررسی های لازم بر این نوع از روکش ها انجام گرفته است ،در نتیجه در حدود 50 سال است که از این نوع از روکش استفاده می شود .

مشخصات روکش دندان با جنس استیل های ضد زنگ

  • این نوع از روکش ها از جنس پوسته های فلزی است که در هر سایزی ساخته می شوند .
  • میزان دوام این روکش بسیار بالا است و در مدت زمانی بسیار طولانی  برای فرد کاربرد دارد .
  • همچنین این نوع از روکش دند ان بسیار مقرون به صرفه است  و می تواند جایگزین سایر روش های های دیگر در دندانپزشکی اطفال گردد .

استریپ کرون

در طی این روش پوسته های شفاف و البته هم رنگ دندان  با کامپوزیت ها پر می شوند و در دهان قرار می گیرند . بعد از قرار گیری این پوسته ،دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران پوشش پلاستیکی را خارح می کنند  و تنها مواد کامپوزیتی باقی می ماند .

بیشتر بخوانید
متخصص دندانپزشکی کودکان

روکش های دندان پوشیده شده با فلز

از این نوع از روکش ها  از مواد هم رنگ دندان ها ساخته می شوند و بیشتر برای دندان های جلویی به کار می روند . از قاومت بالایی بر خوردار هستند و سبب افزایش زیبایی  و اعتماد به نفس در فرد می گردد ،اما در طی این روش نیاز به تراش دندان ها به نسبت بیشتر است .

روکش های دندانی سفید

این نوع از روکش ها از موادی سخت و البته همرنگ دندان ها ساخته می شوند . اکثریت دندانپزشکان بر  این عقید هستند که این نوع از روکش دندان دچار پوسیدگی نمی شوند و از دوام و مقاومت بسیار بالایی بر خوردار می باشند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =

تماس با پزشک