مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال می تواند خدمات بسیاری را برای کودکان ارائه دهد ،در واقع دندانپزشک اطفال می تواند برای داشتن های دندان های سالم در کودکان موثر واقع شوند .  خدمات مربوط به دندانپزشک اطفال شامل اقدامات پیشگیری و البته درمانی در رابطه با بهداشت دهان و دندان می باشد .یک دندامنپزشک اطفال باید علاوه بر موارد گفته شده بتواند برای کودکان درمان ارتودنسی و صدماتی که ممکن است بر اثر حوادث برای کودک رخ داده باشد را انجام دهد .

دکتر هلن جوانمرد به عنوان بهترین دندانپزشک اطفال تمامی خدمات ارائه شده به کودکان را با بهترین نحو و بهترین روش ها انجام می دهد . بیشتر والدین در انتخاب دندانپزشک اطفال نگران هستند . دندانپزشک اطفال باید بتواند با کودکان ارتباط خوبی بر قرار کند تا بتواند به راحتی تمام مشکلات دهانی و دندانی برای کودکان را برطرف کند .

دندانپزشکی اطفال در دسته شاخه های اصلی پزشکی کودکان می باشد .

دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال معاینات کلینیکی برای اطفال انجام میدهد

برای تشخیص درست و صحیح معایب دندان ها در کودکان نیاز است تا به کمک یک روش معین و دقیق و البته منظم برای کودک معاینات کلینیکی انجام شود . با کامل شدن تاریخچه پزشکی دندانپزشک اطفال برای تمامی معاینات کلیلینیکی آماده می شود .

معاینات خارج دهانی

برای بررسی آسیب های وارد شده به استخوان های صورت باید معاینات خارجی و دقیقی صورت بگیرد . در این روش اسکلت صورت برای بررسی کردن پوسیدگی و یا عدم پوسیدگی دندان لمس و بررسی می شود . در این صورت اگر دندانپزشک اطفال متوجه زخم های دهانی و کوفتگی ها شود تمامی موارد را ثبت می کند تا اقدامات لازم برای درمان را کامل کند . همچنین تمامی عملکرد هایی مثل ،عملکرد فک پایین و یا سفتی در ناحیه گردن کودک همگی باید در طی بررسی های خارج دهانی بررسی شود .

معاینات داخل دهانی

در معاینات داخل دهانی در طی معاینه تمامی بافت های نرم معاینه می شوند و در این معاینه هر نوع صدمه وارد شده ثبت و نگهداری می شود .هر دندانی که به دلیل شکستگی ،اکسپوژر پالپ و جابه جایی دچار مشکل شده است به طور کامل بررسی می گردد .

عصب دندان های شیری

بیشتر والدین  در رابطه با عصب کشی دندان های شیری از دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران می پرسند ،از آنجایی که دندان های شیری دائمی نیستند ،آیا نیاز به عصب کشی دارد ؟

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در این رابطه بیان می کنند که،دندان های شیری کاملا مشابه با دندان های دائمی می باشند ،تنها تفاوتی که با یکدیگر دارند ،تغییر در اندازه آن ها می باشد ،در نتیجه زمانی که پوسیدگی در دندان های شیری رخ دهد  و درمان صورت نگیرد ،پوسیدگی پیشرفت می کند و به فضای مرکزی دندان می رسد ،در نتیجه امر ،می توانند سبب ایجاد درد دندان در کودکان می شود که غیر قابل تحمل است .

متاسفانه برخی از والدین به دندان های شیری اهمیت نمی دهند و معتقد می باشند ،که دندان های شیری بعد از مدتی جای خود را به دندان های دائمی می دهند ،این تصور غلط است ،دندان های شیری نیاز به مراقبت دارند  و سلامت آن ها اهمیت دارد تا دندان های دائمی در جای مناسب خود  رشد کنند .

عصب کشی دندان شیری

برای عصب کشی دندان های شیری در مرحله اول دندانپزشک اطفال  بررسی های لازم را انجام می دهد و سپس پوسیدگی دندان برداشته می شود ،این روند با کمک ابزار های خاصی  انجام می شود . در مواردی که قسمتی از عصب بر روی تاج دندان قرار داشته باشد ،در این ناحیه عصب قطع می گردد  و با تمیز کردن ناحیه مرکزی تاج دندان و پر کردن این نواحی خالی با کمک مواد مخصوص  عصب کشی دندان به پایان می رسد .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

فیلم دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

دکتر هلن جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

تماس مستقیم با مطب : 0218869987

برچسب ها:

مقالات مرتبط

Related Articles

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. لیلی

  سلام خانوم دکتر من از مراجعه کنندگانتون هستم دکتر هلن جوانمرد… خیلی ممنون از زحمتی که کشیدید، دخترم دیگه دردی نداره

  پاسخ
  • دکتر هلن جوانمرد

   خداروشکر عزیزم. خیلی خوشحالم ازین بابت

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *