تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

دندانپزشکی بدون بیهوشی

آیا تا به حال به فواید دندانپزشکی بدون بیهوشی فکر کرده اید؟
آیا از عوارضی که مواد بیهوشی برای کودک ایجاد می کند، باخبرید؟
اعمال بیهوشی به منظور انجام درمان های دندانپزشکی کودکان، ممکن است باعث ایجاد عوارض نامطلوبی در کودک تحت درمان شود. بنابراین بکارگیری از تکنیک های بدون بیهوشی می تواند عامل بسیار موثری در جلوگیری از این عوارض نامطلوب باشد.
در این مقاله به عوارض بیهوشی بر کودکان در حین اقدامات دندانپزشکی می پردازیم.

عوارض بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

 • کودکان به نوسانات الکترولیت و قند خون بسیار حساس می باشند. بنابراین اگر کودکی تحت بیهوشی قرار گیرد، باید میزان قند خون کودک به طور دائم تحت کنترل قرار گیرد تا مشکل ساز نشود.
 • مسئله ی دیگر؛ هیپوترم یعنی پایین آمدن دمای بدن کودک در حین بیهوشی می باشد. این موضوع در ریکاوری کودک بعد از بیهوشی ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.
 • در برخی موارد ممکن است کودکی که برای انجام درمان های دندانپزشکی تحت بیهوشی قرار می گیرد، دچار اختلالات یادگیری در سنین بزرگسالی شود.
 • علاوه بر این ممکن است مواد بیهوشی روی مسائل شناختی کودک نیز تاثیر بگذارد.
  لازم به ذکر است هرچه مدت زمانی که کودک بیهوش باشد، طولانی تر شود احتمال ایجاد عوارض نامطلوب و شدت آن نیز به مراتب بیشتر می شود.
دندانپزشکی بدون بیهوشی

دندانپزشکی بدون بیهوشی

مزایای دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی

دندانپزشک اطفال در مرحله ی اول سلامت کودک را مد نظر قرار می دهد. بنابراین راهکارهای مناسبی که هیچگونه اختلال در سلامت کودک ایجاد نمی کند را برای درمان عوارض دهانی و دندانی کودک انتخاب می کند.
شاید با کمی تامل به این نکته پی ببرید که بیهوش کردن کودکان در حین دندانپزشکی، بیشتر به منظور جلوگیری از ترس کودک در حین کار می باشد.
برخی از کودکان به قدری از دندانپزشکی می ترسند که همکاری لازم با دندانپزشک را در حین درمان نمی کنند و این علت باعث می شود تا دندانپزشک برای راحتی کار خود کودک را بیهوش نماید.

اما دقت داشته باشید، بهترین دندانپزشک اطفال این توانایی را دارد که با نحوه ی برخورد مناسب خود اعتماد کودک را جلب کند و او را تحت کنترل خود قرار دهد و اقدامات دندانپزشکی بدون بیهوشی و بدون درد برای کودک انجام دهد.

نتیجه گیری

مهارت لازم برای برقراری ارتباط با کودک و ایجاد آرامش خاطر در آن از جمله وظایف دندانپزشک اطفال می باشد. دندانپزشک با روش کار صحیح و برخورد مناسب می تواند ترس کودک را برای درمان های دندانپزشکی مانند:

 • ارتودنسی دندان
 • عصب کشی دندان شیری و …تحت کنترل خود بگیرد و با این کار همکاری کودک را بالا ببرد.
  حساسیت کار دندانپزشک اطفال به دلیل توانایی آن برای برقراری رابطه ی درست و جلب اعتماد کودک می باشد. لازم به ذکر است ترس از دندانپزشکی اگر در دوران کودکی مهار نشود ممکن است در سن بزرگسالی تشدید شود و عوارض ناگواری را برای فرد ایجاد کند.
  شاید خود شما هم در اطراف خود اشخاصی را دیده باشید که به دلیل ترس از دندانپزشکی، از انجام چکاپ های دوره ای و یا اقدامات لازم برای درمان آسیب های دهانی و دندانی فرار می کند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

بیشتر بخوانید
بهترین دندانپزشک کودکان

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

Call Now Buttonتماس با پزشک