تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53
دکتر هلن جوانمرد / دندانپزشکی اطفال / بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان چه مشخصاتی دارد؟ شاید این سوال خیلی از والدین باشد. دندانپزشکی کودکان یکی از مواردی است که نیاز به بررسی ها و دقت بالایی دارد و انتخاب بهترین دندانپزشکی اطفال می تواند در نتیجه درمان و بهبودی موثر است یک دانپزشک اطفال با تجربه ومهارت کافی که در زمینه دندانپزشکی کودکان دارند می تواند بهترین خدمات را با بالاترین درجه کیفیت ارائه دهند.

کودکان نیاز به مراقبت دارند و دندان های سالم در آن ها می تواند نقش بسزایی در چهره لبخند و تکلم کودک داشته باشد می تواند ضامن سلامت دندان های کودک شما باشد. کودکان به دلیل ترس از پروسه درمان دندانپزشکی می توانند اختلالاتی در طی روند درمان ایجاد کنند. دندانپزشک اطفال در غرب تهران با منش و اخلاقی که دارند می توانند با کودکان رابطه ای صمیم ایجاد کنند، همین امر حس اعتماد در کودکان را ایجاد می کند. بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان باید به گونه ای باشد که حس آرامش هم به والدین و هم کودکان بدهد و والدین با پرداخت هزینه های متعارف و مقبول بتوانند از خدمات درمانی برای دندان های کودک استفاده کنند.

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی کودکان

بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال کدام است؟

در ابتدا باید به برخی از مهم ترین فاکتور های باعث انتخاب بهترین دندانپزشکی اطفال می شود باید اشاره شود:

در یک کلینیک دندانپزشکی اطفال خوب تعدادی از متخصصین حاذق این حوزه درمانی در کنار یکدیگر مشغول فعالیت هستند تا با مراجعه کودکان تان به این مجموعه به بهترین نتیجه ی ممکن دست یابند. حتی برخی از دندانپزشکان از تکنیک های مختلفی برای برقراری ارتباط صمیمانه با کودک استفاده می کنند تا آن ها اعتمادشان به پزشک بیشتر شود و در نهایت با کمترین میزان مقاومت و ترس خودشان را به دندانپزشک حاذق می سپارند. از جمله روش های رایج که در دندانپزشکی های اطفال از آن ها استفاده می شود هدیه دادن به کودکان، بازی کردن با آن ها در اتاق های بازی مخصوص که مملو از عروسک و اسباب بازی هخای دوست داشتنی برای بچه ها است، تغییر صدا هم خود به عنوان تکنیکی مورد استفاده این دسته از دندانپزشکان صبور و مهربان است.

از دیگر ویژگی های مهم در انتخاب کلینیک دندانپزشکی کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از مهم ترین آن ها برقراری محیطی آرام و تمیز با تجهیزاتی با کیفیت برای انجام خدمات دندانپزشکی
 • معمولا یک کلینیک دندانپزشکی خوب دارای فضاهای مختلفی هر کدام با توجه به کاربردی متفاوت خود هستند.

فضا نگهدارنده ها

دندان های دائمی و شیری در حفظ فضا نقشی اساس دارند. گاهی ممکن است دندانپزشک مجبور باشد تا زود تر از موعد این دندان ها را بکشد، در نتیجه فضا بسته می شود و دندان دائمی برای رویش با مشکل مواجه می شود و هزینه ارتودنسی در طول زمان به بیمار تحمیل می شود. به همین دلیل توصیه می شود اگر دندان شیری به هر دلیل زودتر از موعد از دست رفت و یا مجبور به کشیدن آن بودید، حتما از فضا نگهدارنده استفاده کنند. در زمان های گذشته این روش در بین افراد کاربرد نداشت و والدین از دندانپزشک اطفال اغلب این سوال را می پرسند که چطور در زمان های گذشته دندان ها کشیده می شدند و مشکلی برای فرد ایجاد نمی گردید، در پاسخ باید به این افراد گفت، با پیشرفت علم و آگاهی این امکان در حوزه دندانپزشکی فراهم شده است و لازم است تا یک دندانپزشک خوب این قابلیت را به والدین انتقال دهد.

در حالت کلی دو نوع فضا نگهدارنده وجود دارد:

 1. فضا نگهدارنده ثابت: از این نوع فضا نگهدارنده بیشتر در کودکان استفاده می شود که در طی استفاده از آن ،کودک دچار مشکل نگردد.
 2. فضا نگهدارنده متحرک

ساخت فضا نگهدارنده

باید گفت برای هر بیمار فضا نگهدارنده به طور اختصاصی طراحی می گردد. افرادی که از فضا نگهدارنده ثابت استفاده می کنند، لازم است تا یک بند فلزی در کنار دندان های مجاور و خالی قرارگیرد و در آخر قالبی از دندان ها ی فرد تهیه می شود. این قالب ها با کمک موادی نرم و مشابه خمیر تهیه می شوند و به لابراتور ارسال می گردند. در لابراتور با کمک قالب تهیه شده فضا نگهدارنده برای بیمار ساخته می شود. بعد از ساخته شدن فضا نگهدارنده را در دهان بیمار ارزیابی می کند، در صورتی که متناسب با فرم دهان و دندان فرد بود در دهان این فضا نگدارنده تثبیت می شود. لازم به ذکر است که گاهی نیز در جلسه اول فضا نگهدارنده در دهان بیمار قرار می گیرد.

خدمات دندانپزشکی کودکان

 • ارتودنسی اطفال
 • پر کردن دندان ها
 • جرم گیری دندان ها
 • عصب کشی دندان های شیری
 • قرار دادن فضا نگهدارنده
 • بریج دندان کودکان
 • روکش دندان های شیری
 • باندینگ
 • ارائه مشاوره به والدین برای مراقبت  از دندان های کودک

بهترین دندانپزشک اطفال به والدین توصیه می کنند که کودکان خود را قبل از سن یک سالی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های کودکان نزد دندانپزشک اطفال برای معاینه و مشاوره ببرید پوسیدگی دندان های شیری می تواند سبب آسیب به سایر دندان های کودک شود. پیشگیری از بروز مشکلات دندانی و دهانی در کودکان می تواند در طول درمان و پرداخت هزینه به مقدار قابل توجهی بکاهد.

خدمات دندانپزشکی اطفال

اینفوگرافیک خدمات دندانپزشکی اطفال

راهکارهای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودکان

 • جرم گیری

هر فردی نیاز به مراجعات منظم به دندانپزشک دارد ،کودکان نیز همانند بزرگسالان نیاز دارند تا هر 6 ماه یکبار  نزد دندانپزشکی کودکان بروند و دندان های آن ها از لحاظ سلامت بررسی شود. برای رعایت بافت دندان های کودک جرم گیری را به طور مرتب انجام می دهد و از ایجاد پوسیدگی در دندان ها تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند. ویزیت های مرتب نزد دندانپزشکی اطفال ،می تواند تا حد قابل توجهی از هزینه ها  و طول درمان های مورد نیاز برای سلامت دندان ها جلوگیری کند.

 • فیشورسیلانت

این روش با نام شیار پوشی نیز شناخته می شود و می تواند از بروز پوسیدگی ها در دندان کودک جلوگیری کند. در این روش با کمک ماده ای پلاستیکی  به دندان های آسیا که عقب تر هستند و بیشتر احتمال پوسیدگی در آن ها  وجود دارد از پوسیدیگی دندان ها تا حد قابل ملاحظه ای جلوگیری می کند.

 • فلوارید درمانی

فلوراید درمانی با وجود خاصیتی که دارد، می تواند از پوسیدگی ها جلوگیری کند زیرا دندان ها سخت تر می شوند و مقاومت بیشتری از خود در برابر پوسیدگی نشان می دهند.

 • باندینگ

در دندان های کودکان شکستگی ها و لب پریدگی ها بشتر دیده می شود. در طی روش باندینگ می توانیم با کمک موادی البته همرنگ دندان ها این شکستگی  را بر طرف کرد.

 • عصب کشی دندان های شیری

عصب کشی دندان های شیری می تواند ماندگاری و سلامت دندان را به نسبت افزایش دهد، گاهی پالپ دندان به دلیل پوسیدیگ دچار التهاب می گردد ،در طی درمان عصب کشی دندان های شیری می توانیم طول عمر سایر دندان ها را نیز افزایش دهیم.

 • استفاده از فضا نگهدارنده ها در دندان کودک

فضا نگه دارنده ها بیشتر از جنس فلز و یا آکریلیک می باشند، این فضا نگهدارنده ها باید به صورت سفارشی برای دندان کودک ساخته شود. گاهی این فضا نگهدارنده ها ثابت هستند و گاهی متحرک که وظیفه حفظ فضای برای رویش دندان ها را دارند.

 • ارتودنسی اطفال

ارتودنسی اطفال یا ارتودنسی پیشگیری می تواند اختلالات فکی که تا سن 7 سالگی مشخص می گردد درمان کند. با کمک ارتودنسی اطفال می توانیم از هزینه های اضافی و طول درمان های طولانی تا حد قابل توجهی بکاهیم.

در ادامه نیز می توانید مجموعه ای از نمونه کار های دکتر هلن جوانمرد را مشاهده کنید:

دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سودابه

  سلام من اولین جلسه اومدم مطبتون دیروز . خیلی ممنون واقعا دخترم راضیه و اصلا ترسی نداره از دندنپزشکی

  پاسخ
  • drjavanmard

   ممنون

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =