سن استفاده از خمیر دندان برای کودکان

سن استفاده از خمیر دندان برای کودکان

سن استفاده از خمیر دندان برای کودکان چه سنی است ؟ شاید این سوال  شما هم باشد .  بیشتر والدین از همان سنین کودکی نگران سلامت  دندان های کودک دلبندشان هستند  ،می توان گفت  دندان های سالم  و عاری از هر گونه پوسیدگی مهمترین دارایی فرزندتان است ،پس بهتر است والدین  اطلاع کافی از نحوه صحیح مسواک کردن دندان ها و  نحوه مراقبت از دندان های کودکشان داشته باشد . ما در این مقاله در رابطه با  سن استفاده از خمیر دندان  کودکان صحبت می کنیم ، این مورد را می توان یکی از اقدامات لازم جهت  سلامت دندان ها دانست .

سن استفاده از خمیر دندان برای کودکان

سن استفاده از خمیر دندان برای کودکان

حفاظت از دندان ها

دندان های کودک در معرض پوسیدگی قرار دارند ،  کودک در طول روز ممکن است یک بطری شیر یا اب میوه بنوشد  ،بدون اینکه دندان های او تمیز شود برای مدت طولانی بخوابد  ،شکر موجود در آب میوه  می تواند یکی از دلایل پوسیدگی دندان  های کودک شود  ،کودکانی که به طور مداوم در شبانه روز نیاز به شیردهی دارند  ،حتی پس از قطع برخی از دندان ها قارچ ها را برای مدت طولانی در دهان خود  نگه می دارند و ممکن است فساد دندانی ایجاد کنند .

نشانه های اولیه پوسیدگی دندان کودکان مانند خطوط سفید گچ در نزدیکی خط دندان یا نقاط قهوه ای هستند که بر روی دندان ظاهر می شود.

  بهترین مراقبت از دندان های کودک دلبندتان توجه به مراجعات منظم نزد دندانپزشک اطفال است . دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال در طی مراجعات  تمام علائم پوسیدگی دندان را  بررسی می کند و اقدامات لازم را انجام می دهند  .شما می توانید برای مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-88699877

انتخاب خمیر دندان مناسب

بعد از رویش دندان های کودک لازم است  تا  مادر دندان های کودک را مدام تمیز کند و با رویش بیشتر دندان  ، این کار با استفاده از مسواکی نرم صورت گیرد .بهترین نوع خمیر دندان برای کودکان ،خمیر دندان های حاوی فلوراید می باشد،سن استفاده از خمیر دندان برای  کودکان از سن 18 ماهگی  به بعد می باشد و لازم است تا در سن 6 تا 18 ماهگی  ،مسواک کردن دندان ها با آب  انجام شود .  دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  تاکید می کنند که بهتر است تا جای ممکن از خمیر دندان هایی که حاوی سفید کننده هستند  استفاده نشود  زیرا این خمیر دندان ها حاوی  مواد شیمیایی هستند که سبب آسیب به مینای دندان می گردد .

برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران مشورت کنید .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

ارتودنسی اطفال

بهترین سن ارتودنسی دندان

مراقبت های  بعد از ارتودنسی اطفال

ارتودنسی در کودکان

رفع سیاهی دندان کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

پاسخ

15 − سیزده =

Call Now Button