روکش دندان شیری

روکش دندان شیری

روکش دندان های شیری بیشتر برای جلوگیری از شکستگی و پوسیدگی مجدد دندان ها انجام ی شود . گاهی دندانپزشک برای اینکه دوام دندان ترمیم شده را در کودکان افزایش دهد به آن ها پیشنهاد می کند که از روکش های دندان شیری استفاده کنند .این روکش ها برای محافظت بیشتر بر روی دندان های کودکان چسبیده می شود . روکش دندان های شیری در صورتی که هنوز عصب کشی دندان انجام  نشده است و به مقدار زیادی از بافت و عاج خود را از دست داده باشد و عملا از دندان چیزی برای ترمیم باقی نمانده باشد می توانیم با کمک روکش دندان درمان را انجام داد .

مزایای روکش دندان های شیری

  • روکش دندان های شیری فلزی و از قبل ساخته شده هستند
  • از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد
  • باعث جلوگیری از شکستگی دندان می شود
  • از پوسیده شدن دندان های کودکان جلوگیری می کند

بیشتر والدین بر این باور هستند که دندان های شیری نیاز به روکش ندارند و ریشه ای ندارد ،در صورتی که دندان های شیری همانند دندان های واقعی از ریشه برخوردار می باشند و تمام ویژگی یک دندان واقعی را دارند ،تنها تفاوتی که دارند این است که ظاهر و اندازه آن با دندان ها تفاوت دارند .

روکش-دندان-شیری

روکش دندان های شیری در کودکان بیشتر به منظور حفاظت از تاج دندان انجام می شود زیرا از جنس فولادی و ضد زنگ می باشند و می توانند محافظت خوبی تا افتادن دندان داشته باشند .

روکش دندان های شیری برای کودکان از سن 3 سالگی به بعد انجام می شود و بیشتر بر دندان های عقبی که دچار وسیدگی شده اند انجام می شود .روکش دندان های می توانند تا زمان رویش دندان های اصلی از کارایی خوبی برخوردار باشند و از فضای دندان های اصلی هم می توانند به خوبی حفاظت کنند .

لازم به ذکر است که روکش های دندان های شیری همانند دندان های اصلی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت کافی دارند تا از دوام وماندگاری خوبی برخوردار باشند .

در بعضی از موارد والدین متوجه می شوند که کودک روکش خود را خورده است ،باید گفت جای نگرانی وجود ندارد ،به طور طبیعی دفع می شود و البته در موارد نادری می باشد که اتفاق می افتد .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

 

پاسخ

11 − 5 =