تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

خرابی دندان کودکان

خرابی دندان کودکان

پلاک یکی از مورادی است که منجر به ایجاد پوسیدگی بر روی دندان ها می شود . پلاک در واقع یک لایه ای از باکتری است که روی دندان ها قرار می گیرد. این پلاک ها در اثر تمیز کردن مرتب از روی دندان ها تمیز می شوند، اما اگر بهداشت دهان و دندان کودکان به خوبی انجام نشود بروی دندان ها باقی می مانند . این مشکل ممکن است باعث بروز پوسیدگی در دندان کودکان شود .

عوارض بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

عوارض بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

خرابی و پوسیدگی در دندان کودکان

پوسیدگی در دندان کودکان ممکن است رد هر قسمتی ایجاد گردد . خرابی در ریشه دندان کودکان، خرابی در تاج دندان ، خرابی در سطح دندان و … از قسمت هایی است که باعث ایجاد  خرابی و پوسیدگی می شود. این پوسیدگی هر چه عمیق تر باشد و برای درمان آن به یک دندانپزشک اطفال خوب مراجعه نکنید، در نتیجه آسیب دیدگی افزایش می یابد .

اگر پوسیدگی درمان شود منجر به خرابی دندان می گردد که در نتیجه باعث افتادن دندان کودکان خواهد شد ، بنابراین درمان به موق بسیار حائز اهمیت است .

اگر در اثر پوسیدگی دندان حفره ای در دندان کودک شما ایجاد شده باشد، دندانپزشک با استفاده از پر کردن دندان کودک شما می توان به درمان و رفع این مشکل کمک کند .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

چگونه می توانید از فرزند خود در خانه مراقبت کنید؟

اگر فرزند شما درد و تورم به علت پوسیدگی دندان دارد، ممکن است به نکات زیر نیاز داشته باشید :

توجه داشته باشید که دراوی مسکن باید با نظر دندانپزشک کودکان داده شود . بنابراین بدون مشورت با دندانپزشک به ان ها دارو ندهید  .

برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید . زمان استفاده از آن بین 10 تا 15 دقیقه باشد .

در اولین فرصت به یک دندانپزشک مراجعه نمایید .

رعایت بهداشت دهان و دندان کودکان شما از اهمیت بالایی برخوردار است . بنابراین از همان ابتدای کودکی آموزش صحیح به آن ها دهید و در انجام این کار حتما بررسی و نظارت داشته باشید .

جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان

دندانپزشکان اطفال توصیه می نمایند که حتما بعد از رویش دندان های کودکان خود هر شش ماه یک بار برای چکاپ به یک دندانپزشک برده و در منزل نیز نکات ضروری برای بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید.

گاهی کودکان نیاز به استفاده از روش فلورایدتراپی یا فیشورسیلانت دارند . بنابراین راجعه منظم به دندانپزشک باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان می شود .

سایر مقالات

شکستگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

ارتودنسی پیشگیری کودکان

کاهش استرس در دندانپزشکی کودکان

بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران

دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفت =

Call Now Buttonتماس با پزشک