ترمیم دندان شکسته کودکان

ترمیم دندان شکسته کودکان

شکستگی دندان کودکان بسیار شایع است و موارد بسیاری می تواند دلیل بر شکستگی دندان های کودکان باشد. گاهی ممکن است  حتی گاز زدن آب نبات ،سبب شکستگی دندان  کودک گردد . شکستگی دندان ها می تواند تاثیرات بعدی را درظاهر ایجاد کنند ،گاهی قبل از شکستگی بر دندان ها کودک، ترک هایی ایجاد می گردد ،با وجود این علائم لازم است تا کودک خود را هر چه سریعتر نزد دندانپزشک اطفال ببرید و  اقدامات مناسب برای حفظ دندان ها انجام شود .

ترمیم-دندان-شکسته-کودکان

دلایل شکستن دندان کودکان

  •  پوسیدگی دندان سبب تحلیل بافت دندان شود .
  •  در صورتی که دندان های مجاور از دست رفته باشند، فشار به طور همسان وارد نمی شود.
  • مینای دندان در معرض گرما و سرما شدید قرار بگیرد
  • از بین رفتن بافت دندان  به دلیل پر کردنی های شدید دندان
  • دندان قروچه کودکان
  • وارد شدن ضربه شدید به دندان های که می تواند  به دلایل مختلفی باشد (تصادف ،زمین خوردن و…)

کدام دندان ها بیشتر در معرض شکستگی قرار می گیرند

دندان های آسیاب اول

دندان های آسیاب کوچک دوم

دندان های آسیاب بزرگ دوم

بیشتر از سایر دندان ها در معرض پوسیدگی قرار می گیرند ،دلیل آن هم در این است که یک سمت  این دندان ها نسبت به سایر دندان ها بیشتر در تماس با زبان است .

درمان شکستگی دندان کودکان

روش های مختلفی برای درمان شکستگی دندان های کودکان وجود دارد ،دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران با توجه به وضعیت کودک بهترین روش را به والدین توصیه می کند . انتخاب روش درمان بسته به شدت و نوع شکستگی دندان دارد . در ادامه برخی از این روش های درمان را بیان می کنیم

فیشورسیلانت

از این روش در شرایطی که ترک خوردگی و شستگی دندان ها در زود هنگام تشخیص داده شود استفاده می شود . دندانپزشک اطفال با استفاده از روش  فیشورسیلانت  برای ترمیم ترک خوردگی ها اقدام می کند .

عصب‌کشی دندان

عصب کشی دندان های کودکان زمانی که ریشه دندان سبب شکستگی دندان های کودک شود ،استفاده می شود .

باندینگ

در طی این روش با کمک مواد هم رنگ دندان  ترمیم شکستگی انجام می شود . این روش بیشتر برای دندان های در معرض دید کاربرد دارد

روکش کردن دندان ها

استفاده از روکش دندان ،نیز برای درمان شکستگی ها کاربرد دارد . روکش های سرامیکی کاملا همرنگ دندان ها هستند و کمتر کسی متوحه آن می شود .

لمینیت دندان

در مقالات پیشین در رابطه با لمینیت دندان توضیح داده شد ،با کمک لمینیت دندان می توان تنها  قسمت های شکستگی را پوشاند و برعکس روکش دندان نیاز نیست سطح دندان ها کاملا پوشیده شوند

هر کدام یک از این روش ها در شرایط خاصی استفاده می شوند،انتخاب مناسب ترین روش درمان بر عهده دندانپزشک اطفال است ،دکتر جوانمرد بعد از بررسی های لازم بهترین روش درمان را انتخاب می کند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

ارتودنسی اطفال

 بوی بد دهان کودکان

انواع روکش دندان

دندانپزشکی اطفال

لمینیت دندان

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

پاسخ

دو × 4 =