دکتر جوانمرد

مراحل ارتودنسی دندان

مراحل ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان شامل مراحل مختلفی می شود که در اینجا  مختصر توضیح میدهیم

ارزیابی دندان ها

در این مرحله ابتدا دندان های بیمار به طور کامل مورد معاینه و بررسی قرار می گیرند . این مرحله بیشتر به منظور درمان ناراحتی ها ی جسمی و دندانی قبل از شروع درمان ارتودنسی می باشد. بعد از بررسی ها دانپزشک از دندان ها قالب گیری می کند

توضیح در رابطه با روش درمان

در این مرحله از درمان دندانپزشک در رابطه با روش های درمانی ،طول درمان و همچنین هزینه درمان با بیمار صحبت می کند . بهترین روش را با توجه به شرایط بیمار برای درمان انتخاب می شود.

قرار گیری بریس در دهان

این مرحله از درمان در حدود 2 ساعت زمان می برد . در این مرحله با دقت و یک به یک بریس بر روی دندان بیمار قرار می گیرد . در مرحله قرار گیری بریس در دهان، برای بیمار نوع براکت مناسب ،انتخاب سیم و همچنین براکت مورد تایید انتخاب می شوند .

درمان ارتودنسی نامرئی

اگر برای بیمار درمان ارتودنسی نامرئی در نظر گرفته شده باشد ،دندانپزشک باید در همین مرحله قالب ها را به لابراتور ارسال کند .بعد از آماده شدن قالب ها بریس ها در دهان قرار میگیرند .این نوع پلاک ها باید هر دو هفته تعویض شوند .

جلسات تنظیم

در طول این جلسات براکت ها برای بیمار تنظیم می شوند . این جلسات باید در فواصل 8-10 هفته ای برنامه ریزی شود و هر جلسه در حدو 15 دقیقه زمان می برد .

خارج کردن بریس از دهان

با تکمیل دوره درمان دندانپزشک باید برای خارج کردن بریس از دهان اقدام کند .بیمار باید حتی بعد از خارج کردن بریس ها از دندان ها تحت نظر دندانپزشک باشند و به طور منظم وضعیت دندان ها را چک کنند .خارج کردن بریس از دهان کار سختی نیست و در حدود سی دقیقه زمان می برد . شما می توانید با استفاده از درمان ارتودنسی لبخندی زیبا داشته باشید . داشتن لبخندی زیبا به داشتن اعتماد به نفس شما کمک بسیاری می کند .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال تمام خدمات مربوط به زیبایی و درمان را برای بیماران خود با بهترین خدمات ارائه می دهند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

 

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

خروج از نسخه موبایل