Site icon دکتر جوانمرد

فلوراید تراپی کودکان

فلوراید تراپی کودکان

مینای دندان ها همانند لایه ای سخت  بر روی دندان ها قرار دارند  که عمل دفاعی برای جلوگری از پوسیدگی و کرم خوردگی دندان ها می شوند ، اما  در صورت عادت بد غذایی و عدم رعایت بهداشت  ،مینای دندان قادر به مقابله با میکروب ها نمی باشد و در نتیجه پوسیدگی دندان را سبب می شود .

فلوراید تراپی

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال به والدین توصیه می کنند ،که برای مراقبت از دندان های کودک خود و جلوگیری  از پوسیدگی  دندان  از دهانوشویه فلوراید استفاده کنند . فلوراید تراپی به مینای دندان کمک می کند تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کند .

فلوراید درمانی نیز می تواند به منظور  رویش دندان های سالم و  محکم دندان های کودک کمک کند .

فلوراید چیست

در آب و غذاها به صورت طبیعی فلوراید وجود دارد ،در حقیقت فلوراید مواده معدنی است  که به منظور تقویت دندان ها استفاده می شود . با شروع فلوراید تراپی دندان های کودک  مقاوم تر می شوند و می توانند در مقابل اسید  مقابله کنند و  در نتیجه از پوسیدگی دندان کودکان جلوگیری شود .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران به والدین  توصیه می کنند که از دندان های حاوی فلوراید استفاده کنند  تا دندان های زیبا و سالم داشته باشند .

در حقیقت از  اصلی ترین کاربرد های فلوراید تراپی جلوگیری از پوسیدگی دندان ها می باشد .  همچنین در صورتی که پلاکت سبب از رفتن مینای دندان شده باشند ،فلوراید با مواد معدنی که دارد از پوسیدگی و از بین رفتن مینای دندان جلوگیری می کند .

فلوراید تراپی برای کودکان

لازم است تا در مواردی که کودک از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده می کند تحت نظر والدین باشند ،تا به مقدار کافی از خمیر دندان استفاده شود .

 توصیه می شود برای کودکان بزرگتر از دو سال تنها به اندازه یک نخود از خمیر دندان استفاده شود .

 در کودکان زیر دو سال باید والدین مراقب باشند تا کودک خمیر دندان را نبلعد .

آموزش مسواک کردن دندان ها قبل از فلوراید تراپی امری مهم است .

 دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال به  کودکانی که دندان های آن ها دچار پوسیدگی است و یا در معرض آن قرار دارد ،مکمل های فلوراید  را نیز همراه با فلوراید تراپی  برای کودک تجویز می کند

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

ارتودنسی اطفال

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

لمینیت دندان

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

خروج از نسخه موبایل