دکتر جوانمرد

علت دندان قروچه کودکان

علت دندان قروچه کودکان

علت دندان قروچه

یکی از مشکلاتی که ممکن است کودکان به آن دچار شوند، دندان قروچه می باشد . اما ساییدن دندان در کودکان چرا ایجاد می شود و چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت؟ در ادامه این روش به طور کامل توضیح داده می شود .

دندان قروچه کودکان

دندان قروچه کودکان ، به  منظور ساییدن دندان ها بر روی هم می باشد . می توان گفت 15 درصد از کودکان و نوجوانان مبتلا به دندان قروچه هستند که می تواند تاثیرات  مخربی را بر روی دندان های کودک بگذارد . در بیشتر موارد دندان قروچه کودکان در خواب و شب رخ می دهد که گاهی آن چنان شدید است که می تواند  صدای آزار دهنده ای را داشته باشد .

متاسفانه دندان قروچه از عادات بد دهانی در  کودکان است که می تواند سبب سایش دندان های کودک گردد .

دلایل دندان قروچه کودکان

دندان قروچه در کودکان می تواند به دلایل مختلفی بروز کنند .

از جمله این دلایل شامل

می توان گفت یکی از دلایل مهم و شایع در بروز دندان قروچه کودکان استرس و اضطراب بیش از اندازه است . دلایل بسیاری می تواند دلیل بر  ایجاد استرس کودک گردد ،مثل  جابه جایی مدرسه ،جابه جایی منزل ، فرزند جدید در خانواده ،طلاق والدین و موارد مشابه در نتیجه بهتر است ، با مشاهده دندان قروچه کودکان به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید  تا اقدامات لازم صورت گیرد .

میتوان گفت یافتن دلیل دندان قروچه در کودکان یکی از دلایل مهم در درمان دندان قروچه می باشد . دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  با بررسی و ارزیابی های اولیه علت دندان قروچه در کودکان را  تعیین می کنند و متناسب با آن راهکارهای درمانی به والدین توصیه می گردد .

مضرات دندان قروچه

دندان قروچه می توانند تاثیرات مخربی را از خود به جای بگذارد ،شکستگی دندان ،شل شدن و در نتیجه افتادن دندان  به دلایل دندان قروچه ایجاد می شود .همچنین دندان قروچه در کودکان سبب پوسیدگی دندان ها می گردد و با پیشرفت آن سبب پوسیدگی دندان ها تا ریشه دندان ها می گردد .در این موارد دکتر جوانمرد دنداپزشک اطفال توصیه می کنند به والدین که از بریج دندان کودکان استفاده کنند

منظور از شیر شبانه چیست و چه مشکلاتی را برای کودکان ایجاد می کند؟

دندان قروچه در کودکان چرا ایجاد می شود و چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت؟

یکی از اقداماتی که در گذشته انجام می شد این بود که زمانی که کودکان با دندان قروچه مواجه می شدند این کودکان را برای آزمایشات انگل به مراکز مختلف می فرستادند تا علت اصلی دندان سابیدن به هم در آنها تشخیص داده شود، اما این روزها این اقدام انجام نمی شود و علت اصلی آن را استرس می دانند. استرس در کودکان می تواند ناشی از علل مختلفی باشد از جمله: مشاجره با کودکان همسال خود که به نوعی دوست هستند، یا ناشی از مشکلاتی باشد که در منزل وجود دارد.

توصیه ای که دندان پزشکان اطفال دارند این است که این مشکل حتما باید در اولین فرصت درمان شود، زیرا که این عادت در صورت عدم ترک تا بزرگسالی با کودک همراه است و در صورتی که در بزرگسالی نیز این اقدام غیر ارادی و ناخوادگاه انجام شود می تواند آسیب ها  و سایش هایی در دندان های دائمی افراد ایجاد کند. افرادی وجود دارند که به دلیل عدم ترک عادت دندان ساییدن برهم  در بزرگسالی مشکلاتی را تجربه می کردند، برای مثال زمانی که این کودکان دندان قروچه دارند سایش دندانی آنان افزایش پیدا می کند در نتیجه پوسیدگی دندان کودکان نیز سریع تر اتفاق می افتد.

نکته ای که به عنوان نکته پایانی مطرح خواهیم ساخت این است که در مواردی برخی از پزشکان زمانی که دندان های کودکان را ترمیم می کنند توجه نمی کنند که سایز و بلندی دندان ها به نوعی باشد که دندان ها اصطحکاکی باهم نداشته باشد. این اتفاق منجر به این موضوع می شود که گاها کودکان درگیر این بلندی ها و کوتاهی ها می شوند در نتیجه سایش دندان شکل می گیرد. برای درمان دندان قروچه باید به بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران مراجعه کنید.

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

خروج از نسخه موبایل