Site icon دکتر جوانمرد

جرم گیری دندان کودکان

جرم گیری دندان کودکان با عکس آرنیکای عزیز

جرم گیری دندان کودکان

آیا جرم گیری دندان برای کودکان الزامی است ؟بهترین روش برای از بین بردن جرم دندان کودکان چیست؟ خیلی از والدین در زمان مراجعه به دندانپزشک اطفال سوال می پرسند که آیا جرم گیری دندان کودک لازم است یا خیر؟ به طور حتم برای داشتن دندان های زیبا و بدون هر گونه پوسیدگی باید مراقبت ها از سنین کودکی لحاظ شود. اگر شما هم اطلاع کافی در رابطه با جرم گیری دندان کودکان ندارید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

جرم گیری دندان چیست؟

جرم گیری یکی از روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان ها محسوب می شود که تمامی رسوبات باقی مانده از غذا های مصرفی بر روی سطوح مختلف دندان ها را می زداید.

چرا بر سطح دندان ها جرم ایجاد می شود؟

پلاک ها ماده ای چسبنده هستند که از باکتری ها تشکیل می شود و  بر سطح دندان ها می نشینند. این باکتری در هنگام مصرف مواد غذایی از قند موجود آن ها تغذیه می کنند و در نتیجه سبب ایجاد یک نوع ماده اسیدی می شوند که این اسید سلامتی دندان ها را به خطر می اندازد . تکرار این عمل به مرور زمان سبب ایجاد پوسیدگی دندان های کودک می شود.

هر چه این پلاک ها قوی و مستحکم تر شوند از بین بردن آن ها نیز سخت تر می شود و تنها با مسواک زدن از بین نمی روند، بهترین راهکار برای از بین بردن این پلاک ها جرم گری دندان کودکان توسط دندانپزشک کودکان می باشد.

جرم گیری دندان چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد در مواردی که تنها با کمک مسواک زدن نمی توان جرم ایجاد شده بر روی سطح دندان را از بین برد بهترین راهکار جرم گیری دندان توسط متخصص در این زمینه است. جرم گیری دندان در دندانپزشکی کودکان توسط  ابزار و دستگاه های ویژه انجام می شود. این ابزار های جرم گیر به صیقل دادن سطح دندان های کودک کمک می کنند. کودکانی که  به مراتب عادت به مسواک کردن دندان هایشان دارند زمان جرم گیری آن ها کمتر خواهد بود.

بعد از پایان فرایند جرم گیری دندان به منظور پاکسازی لکه های بیرونی  و درخشان کردن دندان ها عمل صیقل دهی دندان ها انجام می شود. برای صیقل دادن به دندان ها  می توان از مسواک های مخصوص همراه با خمیر دندان های ویژه کمک گرفت.

فواید جرم گیری دندان کودکان

با کمک جرم گیری دندان،  تمام باکتری هایی که پیرامون دندان ها و لثه ها ایجاد می شوند، از بین میروند . در نتیجه ظاهری زیبا و درخشنده تر برای دندان ها ایجاد می کند، همچنین جرم گیری دندان کودکان از روند پوسیدگی دندان های کودک تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند.

خلاصه مطلب

در نتیجه می توان گفت جرم گیری دندان برای کودکان هیچگونه خطری ندارد  و حتی در موادی ضروری است. دندانپزشک اطفال بعد از معاینه دندان ها بهترین راه درمان را برای او پیشنهاد می کنند.

خروج از نسخه موبایل