تهران - شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی در هر رده سنی برای کودکان قابل انجام است . دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال  با معایه می تواند نیاز به ارتودنسی را در کودکان تشخیص دهد . ارتودنسی در دو نوع می تواند استفاده شود . ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک . ما در این مقاله پیرامون ارتودنسی ثابت صحبت می کنیم .

ارتودنسی دندان را می توان در دو دسته ثابت و متحرک قرار داد . به طور معمول از ارتودنسی ثابت برای حرکت کردن دندان ها و مرتب کردن آن ها استفاده می کنیم . دستگاه های ارتودنسی ثابت نسبت به ارتودنسی متحرک از قابلیت های بیشتری به لحاظ ،اعمال نیرو و جابه جا کردن دندان ها بر خوردار هستند .

بهترین زمان بر ای اقدام به ارتودنسی دندان ،زمانی است که تمامی دندان های دائمی در آمده باشند ،یعنی سنی در حدود یازده تا چهارده سالگی خواهد بود .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال به والدین گرامی توصیه می کنند اگر که  کودک آن ها با مشکلات نامرتبی دندان ها روبه رو هستند ،زمان مناسب برای مراجعه را مد نظر قرار دهند .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران از تجربه و مهارت ویزه ای در حوزه کودکان برخوردار هستند ،شما می توانید برای مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فر مایید :
021-88699877

بیشتر نوجوانان در سن 12 تا 14 سالگی ،28 دندان دائمی دارند و در سن حدود 18 تا 20 سالگی چهار دندان دیگر ،به نام دندان عقل رویش می یایند . از آنجا که این دندان ها کارایی چندانی ندارند کشیده می شوند ،دندان های عقل که در انتهای دندان ها قرار دارند ،مسواک زدن آن ها کمی مشکل است ،در نتیجه می توان علل پوسیدگی دندان ها شوند . حفاظت از سلامت دندان ها ،خصوصا دندان های شیری امری مهم است که باید به آن توجه داشت . همین دندان ها سبب زیبایی و عملکرد صحیح دندان های دائمی می شوند ،در در صورتی که به سلامت دندان های شیری توجه نشود می تواند عاملی برای به هم ریختگی دندان ها و نیاز به ارتودنسی دندان در کودکان شود .

آیا در زمان دندان های شیری ارتودنسی ثابت انجام می شود

ارتودنسی ثابت در زمان دندان های شیری ممکن است که، به دلایل خاص خود انجام شود .این درمان ها معمولا زمانی که دو تا دندان های آسیاب عقبی و چهار دندان قدامی  عامل بر هم ریختگی دندان های می شوند ،کاربرد دارد   .

در مواردی که دندان های بالا و پایین جلو ،رابطه ای اشتباه با یکدیگر داشته باشند ،برای درمان از ارتودنسی ثابت استفاده می شود .

یکی دیگر از مواردی که ارتودنسی ثابت در زمان دندان شیری  انجام می شود، در زمان باز پسگیری فضای بین دندان ها است ،در مواقعی که این مورد دو طرفه باشد ،تنها روش درمان استفاده از ارتودنسی ثابت است .

زمان معاینه برای ارتودنسی ثابت در کودکان در سن 6-7 سالگی می باشد ،یعنی قبل از سن بلوغ . در صورت وجود مشکلان فکی بیشتر ارتودنسی متحرک استفاده می شود .

دلایل نیاز به ارتودنسی ثابت

  • مشکل داشتن درجویدن غذا
  • مکیدن انگشت شست
  • از بین رفتن دندان های دائمی
  • تنفس با دهان
  • به طور مداوم از داخل ،گونه ها گاز گرفته شوند
  • عدم قرار گیری دندان های جلو بر روی هم
  • دندان قروچه
  • و ظاهر نامتقارن دندان ها

ارتودنسی-ثابت

زمان لازم برای درمان با استفاده از ارتودنسی ثابت

به طور متوسط می توان گفت زمان نیاز برای درمان با استفاده از ارتودنسی ثابت حداقل در مدت 2 سال می باشد . این زمان بسته به میزان ناهنجاری های در هر فرد متفاوت می باشد .

در طول درمان با استفاده از ارتودنسی ثابت چه نوع رژیم غذایی باید داشته باشیم ؟

بهتر است بیمار در طول درمان با استفاده از ارتودنسی ثابت از غذاهای نرم استفاده کنید و از خوردن غذاهای سفت و سخت که نیاز به جویدن زیاد دارند تا جایی ممکن خودداری کنید . در صورتی که به دلیل خوردن غذاهای سفت به براکت ها صدمه وارد شود باید از براکت های جدید استفاده شود . در نتیجه امر می تواند طول درمان برای  کودک را طولانی می کند . بهتر است در طول درمان ارتودنسی به بهداشت دهان و دندان توجه بیشتری داشته باشد تا از ایجاد هر نوع تغییر رنگ و مشکل در این زمینه تا جایی ممکن جلوگیری کنید .

بهترین سن برای درمان ارتودنسی ثابت

هر چه کودک سن کمتری داشته باشد درمان راحت تر و سریعتر انجام می شود . ارتودنسی ثابت می تواند برحسب نوع ناهنجاری در هرفرد زودتر انجام شود . در صورتی که دندانپزشک اطفال مشکلات خاصی را  را در کودک  متوجه شود ،با استفاده از دستگاه های ارتودنسی به راحتی  می تواند مشکل بیمار را برطرف  کند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

لمینیت دندان

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال - دکتر جوانمرد

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

Call Now Buttonتماس با پزشک