دکتر جوانمرد

آیا فلوراید تراپی مضر است؟

آیا فلوراید تراپی مضر است؟ یکی از مهم ترین سوالاتی که از سوی بسیاری از زنان و مردان پرسیده می شود این است که آیا فلوراید تراپی برای کودکان روش درست درمانی است یا ضرر دارد؟ برای آشنایی بیشتر با فلوراید تراپی و مضرات آن با ما همراه باشید.

فلوراید تراپی چیست؟

برای پاسخ گویی باید بگوییم که واقعیتی وجود دارد مبنی بر این که فلوراید در برخی از مواد مورد استفاده ما به طور طبیعی وجود دارد. مثلا در آب، نمک و آرد. در بسیاری از کشورها در آب آشامیدنی آنها وجود دارد و در کشور ما نیز در برخی از شهرها در آب آشامیدنی چنین ماده ای وجود دارد. از این رو فلوراید به طور طبیعی و عادی مورد استفاده است و نیازی نیست که فلوراید را به صورت قرص مصرف کنید.

اما فلوراید تراپی که دندانپزشک اطفال در مطب مد نظرشان است صرفا در ناحیه دهانی و دندان ها استفاده می شود و به نوعی روش فلوراید تراپی حالت پیشگیری دارد و پیشگیری همواره بهتر از درمان است برای انجام این مرحله باید بهترین دندانپزشک کودکان مراجعه کنید.

 مدت زمان فلوراید تراپی

آیا فلوراید تراپی مضر است؟ در گذشته زمان فلوراید تراپی را تا زمان 4 دقیقه ای توصیه می کردند اما این روزها زمانی که برای این کار اختصاص می دهند 30 تا 40 ثانیه است، این اقدام در محلی کاملا ایزوله و عاری از هرگونه آلودکی انجام می شود که هیچ آسیبی به بدن کودکان وارد نمی شود.

نکات مهم فلوراید تراپی

البته نکاتی را در جریان انجام فلوراید تراپی باید مد نظر قرار دهید.

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

نحوه مسواک زدن بچه ها و نحوه رعایت بهداشت دهانی در کودکان چگونه است؟

  1.  یکی از مهم ترین نکات این است که در شش ماهه اول که کودک دندان ندارد حتما باید این بهداشت رعایت شود، در این دوره می توانید با گازهای مخصوص بخش های داخلی دهان را عاری از آلودگی کنید و نیز آنکه بعد از این اقدام دو سه قطره آب داخل دهان کودک بچکانید.
  2. این دوره از زندگی کودکان صرفا از شیر مادر تغذیه می کنند و شیر حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و چربی است، لاکتوز و قندی که در شیر وجود دارد نیز موجب می شود که روند پوسیدگی در دندان های کودکان افزایش پیدا کند. گاز مرطوبی که در ناحیه دهانی کودکان استفاده می شود تمامی موادی که موجب تسریع روند پوسیدگی دندان های کودکان می شوند را پاکسازی می کند.
  3. بعد از شش ماهگی و دوره ای که در آن دندان کودکان رویش می کنند نیز باید مسواک های انگشتی انجام شود، این شمائید که باید برای کودک تان این اقدام را انجام دهید. در این روند می توانید زبان کودک و نیز تمامی نواحی دهانی را تمیز کنید و در انتها مجدد چند قطره آب بدهید تا محیط داخلی دهان به طور کلی پاکسازی شود.
  4. از دوسالگی به بعد مسواکی مناسب باید استفاده کنید.

یکی از سوالاتی که از سوی بسیاری از والدین پرسیده می شود این است که آیا برای کودکان دوساله در این سن باید از خمیر دندان استفاده کرد یا خیر؟

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که برای انجام کلیه خدمات مربوط به بهداشت دهان و دندان کودکانتان بخصوص فلوراید تراپی بهتر است با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان با خیال راحت فرزندتان را به دکتر متخصص بسپارید و از نتیجه بدست آمده راضی و خشنود باشید.

دندانپزشک اطفال
دکتر هلن جوانمرد فارغ التحصيل سال ١٣٨٠ هستند .
در طي اين ١٦سال سرتيفيكيتهايي در زمينه زيبايي و ايمپلنت و ارتودنسي و اطفال گرفته اند.

خروج از نسخه موبایل