کشیدن دندان شیری

کشیدن دندان شیری

یقینا همه ما خاطرات کودکی و مراحل لق شدن و افتادن دندان های شیری مان را به یاد داریم؛آن زمان که  صورت مان با داندان های افتاده نمک خاصی داشت و بسیار دوست داشتنی جلوه می کرد.هرچند آن زیبایی تنها برای همان سنین مناسب بود.

اما آیا نامرتب شدن دندان ها پس از رشد دوباره آنها را هم به خاطر دارید؟ اینکه چقدر از نامرتبی دندانتان نزد دیگران خجالت زده می شدید و احتمال طرح خنده خود را در صورتتان کنترل میکردید؟

کشیدن دندان شیری

خوشبختانه امروزه و در جهان و زیست جدید دیگر با پیشرفت علم و گسترش پزشکان حاذق در زمینه دندانپزشکی،دیگر  کودکان ما،سختی هایی را که ما می کشیدیم تحمل نمی کنند و ناچار نیستند در میان دوستان و اقوام از صورت خود خجالت بکشند.خاصه آنکه کودکی مهمترین دوران برای افزایش اعتماد بنفس در انسان هاست.

مضاف بر اینها ،دندان های کودکان  نقشی بسیار مهم در زیبایی صورت و قدرت تکلم آنها دارند.اکنون به واسطه گسترش علم،دیگر زمان کشیدن دندان های شیری کودکان توسط والدینشان به پایان رسیده است. ناگفته نباید گذاشت که والدین اغلب علم کافی در خصوص موقع مناسب کشیدن دندان های شیری کودکانشان و همچنین مراقبت های پس از این کار را ندارند.

اینها همه ضرورت مراجعه کودکان به همراه والدینشان به به دندانپزشک اطفال را دوچندان می کنند.

هشدار؛کودکانتان را از هیچ چیز خوب،به ویژه دندانپزشک نترسانید

یقین بدانید یکی از تکنیک های دندانپزشکی اطفال که دندانپزشکان در دوره های خود می گذرانند و البته ربط چندانی به علم دندانپزشکی نداشته و بیشتر در حوزه روانشناسی می گنجد،ترغیب کودکان به مراجعه منظم به مطب داندانپزشکی است؛این کار از طریق گفت و گو و همچنین تکنیک ها و روش های خاص دندانپزشکی کودکان انجام می شود.

مراقبت بعد از کشیدن دندان شیری

یک دندانپزشک اطفال قادر است پس از کشیدن دندان های شیری کودکان ،روش های مراقبت از دندان را با زبان کودک به او آموخته و همینطور توضیحاتی که کودک قادر به درک آنها نیست را به والدین  انتقال دهد.

این توضیحات و آموزشها شامل غذاهایی است که کودک باید  پس از کشیدن دندان های شیری بخورد و یا حتی کمپرس های سرد که از خون ریزی ناحیه خالی شده در دهان جلوگیری می کند.توضیحات در این زمینه بسیارند اما والدین این میان نقش بسزایی دارند؛آنها باید مراقب باشند کودک به مدت ١٢ساعت از شستشوی دهانش خویشتنداری کند.

یادتان باشد که پس از ٢٤ساعت از کشیدن دندان شیری مجاز هستید به کودکتان اجازه دهید دهانش را با کمی آب نمک ولرم شستشو دهد.

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

غذاهایی هم که کودک می تواند پس از کشیدن دندان شیری اش میل کند شامل موارد خاصی می شود؛فرنی سرد شده و سوپ له شده سرد و نیز سایر غذاهای نرم از این جمله اند.خلاصه آنکه هر چیز سفتی می تواند منجر به بروز آسیب در دهان و دندان کودک شود.

شاید تا کنون با کم اشتهایی و یا بی اشتهایی کودکتان مواجه شده و این شما را نگران کرده باشد؛بگذارید بگوییم این می تواند به دلیل پوسیدگی دندان کودکان باشد. کودک به علت پوسیدگی دندان نمیتواند غذایش را با میل بخورد و یا خود را از خوردن خوراکی های غالبا خوشمزه اش،منع می کند؛چون درد دندان در ناحیه پوسیده شده او را آزار می دهد.از سویی او نمیتواند علت این کم اشتهایی و بی اشتهایی را به والدینش بازگو کند؛پس در این شرایط این والدین هستند که باید پیشقدم شده و کودک دلبندشان را به دندانپزشک اطفال ببرند تا او با ترمیم دندان های کودک، اشتها و شور و شوق او را به وی بازگرداند.

والدین گرامی ! یادتان نرود که کشیدن دندانهای شیری کودکان یکی از اولویت های بهداشت دهان و دندان فرزند نازنین شماست که هرگز نباید آن را فراموش کنید.

در مطب دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال هیچگونه بیهوشی برای درمان های کودکان مورد استفاده قرار نمی گیرد و بدون بیهوشی خدمات دندانپزشکی اطفال ارائه می گردد .

سایر مقالات

شکستگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

ارتودنسی پیشگیری کودکان

کاهش استرس در دندانپزشکی کودکان

بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران

پاسخ

18 − 16 =

Call Now Button