هزینه روکش دندان کودکان چقدر است؟

هزینه روکش دندان کودکان

مبحث هزینه روکش دندان کودکان دغدغه ی بسیاری از والدین می باشد. به نظر شما چه مواردی در تعیین قیمت روکش دندان در کودکان تاثیر دارد؟

در این مقاله به نکات موثر در برآورد نهایی هزینه ی روکش دندان کودکان می پردازیم. با ما همراه باشید.

روکش دندان شیری کودکان

اهمیت به بهداشت دهان و دندان کودکان بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین انجام چکاپ های ماهانه و معاینه ی کودک توسط دندانپزشک اطفال تاثیر بسیار مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان های کودکان دارد.

به عنوان مثال با انجام معاینات لازم پوسیدگی های احتمالی و سایر عوارض دهانی-دندانی مشخص می شود و اقدامات پیشگیرانه مانند فیشورسیلانت تراپی و یا سایر روش های درمانی دیگر در زمان مناسب برای دندان های کودک انجام می پذیرد.

در مواقعی بعد از عصب کشی دندان شیری انجام روکش دندان شیری از سوی دندانپزشک کودک به منظور حفظ استحکام و تقویت سلامتی دندان کودک تجویز می شود. این روکش ها طوری طراحی شده اند که از آسیب دیدن دندان شیری جلوگیری می کنند.

روکش دندان پوشش کامل و مناسبی برای مراقبت از دندان در برابر حمله ی باکتری های پوسیدگی زا می باشد. همچنین این روکش ها باعث می شوند دندان ها بعد از درمان هایی مانند ترمیم و یا عصب کشی، مجدد دچار پوسیدگی و یا شکستگی نشوند.

روکش دندان

روکش دندان

انواع روکش دندان شیری

روکش دندان شیری نیازی به قالب گیری ندارد و از جنس فولاد ساخته شده است. همانطور که در مقاله ی روکش دندان شیری بیان شد، روکش های نصب شده روی دندان ها به گونه ای می باشند که همراه با لق شدن دندان شیری و افتادن آن ها، می افتند.

از میان روکش های کاربردی برای دندان های کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روکش های استیل ضد زنگ

این نوع روکش امروزه کاربرد گستره ای در دندانپزشکی اطفال دارد. قدمت استفاده از این روکش به 50 سال پیش می رسد.

از ویژگی های این روکش می توان به مواردی همچون:

درسایز های مختلف متناسب با هر سایز دندانی ساخته می شوند.

به دلیل اینکه این روکش ها مقاوم به رطوبت می باشند برای پوشش دهی دندان های آسیای خلفی بسیار کارآمد می باشند. همچنین لازم به ذکر است استفاده از این روکش ها نسبت به سایر روکش های نوین، مقرون به صرفه تر می باشد.

  • روکش استریپ کرون

جنس این نوع روکش از رزین اسیدکاری شده می باشد. این روکش به دلیل اینکه همرنگ دندان می باشد، یک راهکار زیبایی نیز محسوب می شود. بنابراین از این نوع روکش ها اغلب برای پوشاندن دندان های جلویی کودک استفاده می شود.

  • روکش های فلزی

این روکش ها در حقیقت استیل های پوشیده شده با فلزهای مختلفی مانند نیکل ضد زنگ، می باشند. این روکش ها نیز به دلیل مقاومت بالا و همرنگ بودن با دندان ها می توانند نقش مهمی را در زیبایی بیشتر دندان های کودکان ایفا کنند.

  • روکش های سفید

جنس این روکش ها همانند سرامیک و همرنگ با دندان های کودک می باشد. این روکش ها فاقد مواد فلزی هستند و در کودکانی که نسبت به فلز آلرژی دارند، گزینه ی بسیار مناسبی محسوب می شوند.

روکش دندان

روکش دندانیر

نتیجه گیری

با مراجعه به بهترین دندانپزشک اطفال، شرایط دهانی-دندانی کودک شما مورد بررسی قرار می گیرد. بعد از انجام معاینات لازم راهکارهای درمانی مناسبی برای رفع عوارض موجود از سوی دندانپزشک کودک تجویز می گردد. مواردی از جمله:

  • جنس روکش مورد استفاده
  • تکنیک اجرایی دندانپزشک اطفال
  • تعداد دندان هایی که نیاز به روکش شدن دارند و…

در تعیین نهایی قیمت روکش دندان کودکان تاثیر می گذارند.

باتشکر مدیریت سایت: دکتر هلن جوانمرد، دندانپزشک اطفال در غرب تهران

راه های ارتباطی:

شماره تماس:   02188699877
صفحه اینستاگرام

پاسخ

5 − 4 =