مراقبت از دندان نوزاد

مراقبت از دندان نوزاد

امروزه  اهمیت  و نقش دندان ها در سلامتی  عمومی بشر بر همگان  روشن و محرز  گشته  و از  این رو  وجود علم  دندانپزشکی  نیز یکی  از حقایق  اجتناب  ناپذیر  جوامع محسوب شده است که تمامی  خانواده های  جوامع  مترقی ،نمیه مترقی  و حتی جهان سوم  به وسع  و امکان مادی مختلف به دندانپزشک اطفال مراجعه می نمایند  تا  سلامتی و بهداشت  دهان و دندان  را رعایت  نمایند .حتی در کشور های  فقیر  نیز دولت ها موظف به این شده اند  که درمانگاههای  خودشان را مجهز ساخته و رعایت بهداشت دهان و دندان  اقدامات  و خدمات  رایگانی را در مورد  مردم جامعه ارائه دهند .

مراقبت از دندان نوزاد

مراقبت از دندان نوزاد

تکامل دندان ها  و تاثیرات مهم  دندان ها

در حقیقت  تکامل  و  تکوین دندان های شیری  و بعد  از آن  دندان های همیشگی  ماندگار ، از زمان  آبستنی  مادر و چهل روز  پس از بارداری شروع و تا پایان  عمر بشر  ادامه دارد .بدین جهت  سلامتی مادر  و تامین نیاز  های جنین  از جانب  مادر بسیار حائز اهمیت بوده  و در حقیقت  سلامتی  دندان های  کودک تا زمان  پیری بستگی  به دقت توجه ،مراقبت  وتغذیه  مناسب مادر  دارد .  اگر دندان های  هر کس از همان  ابتدای  رشد و بیرون  آمدن  مورد کنترل  و مراقبت  قرار گیرد ،چه بسا بسیاری از هزینه  های درمانی  امروزی  که به نحوی  از انحنا  برای درمان  سایر ارگان  های داخلی  بدن  مصرف می شود ،به حداقل رسیده  و در هزینه های  درمانی  فرد صرفه جویی می شود.

سلامتی دندان ها نه تنها  به زیبایی فک ها  و صورت انسان  می افزاید  ،بلکه  سلامتی بسیاری  از ارگان های  داخل بدن  را که مستقیم  یا غیر مستقیم  با وجود  و سلامتی دندان ها در ارتباط  هستند ، تضمین می کند . به طور فرض اگر  بهداشت دهان  و دندان رعایت  نشود ، چه بسا  آبسه  ها و عفونت  های لثه ای  و دهانی  باعث  ناراحتی های  قلبی  و کبدی می شوند .  لذا اهمیت دادن  به دندان  ها از موضوعات  مهم خانواده ها  می باشد .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

مادر چه وظیفه ای نسبت به دندان های  کودک  متولد شده اش دارد ؟

مادری که در آرزوی  داشتن فرزندی سالم است ،باید  ابتدای امر به سلامتی  اسکلت بندی  و دندان های  کودکش توجه  کند  و از غذاها و موادی برای تغذیه  خود استفاده  کند  که  زمینه  را برای تضمین  سلامتی  و استحکام  و دوام  استخوان ها  و دندان های کودکش فراهم آورد .  دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  به مادران توصیه  می کنند  که هیچگاه  از دارو های  شیمیایی استفاده نکنند  و اگر سلامتی  و بهداشت  خود را رعایت  کنند  به طور حتم  از بیماری  نیز دور مانده  و نیازی  به مصرف دارو نخواهد بود .

ناگفته نماند که سلامتی دندان و دهان  به بعد از  تولد مربوط  نمی شود ،زیرا  که تغذیه  مناسب مادر  در زنان آبستن  و تهیه  کامل نیاز  خود و جنین  از حیث  کلسیم می تواند ،سلامتی  و استحکام دندان های آینده کودک  را تضمین نماید . همچنین دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال توصیه می کنند که  از همان سنین کودکی مراجعه به دندانپزشک اطفال برای بررسی وضعیت دهان و دندان کودک جدی گرفته شود .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

دندانپزشکی کودکان

بیهوشی کودکان برای ترمیم دندان

دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

پاسخ

16 − 5 =