عصب کشی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

عصب کشی دندان یکی از روش های بی خطر می باشد که به منظور درمان درد دندان استفاده می شود. اما چگونه باید بدانیم که عصب کشی برای کودکان ما مناسب است ؟ روش دیگری برای درمان مشکل کودک ما وجود ندارد؟ هزینه عصب کشی دندان به چه صورت است ؟ چند نوع عصب کشی دندان کودکان وجود دارد؟ اگر عصب کشی برای کودک ما انجام نشود چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد؟

عصب کشی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

آیا عصب‌کشی دندان برای کودکان مناسب است؟

بله، با توجه به آن که دندان های شیری بعد از 6 سالگی شروع به افتادن می کنند و نهایتا تا 12 سالگی در دهان کودکانمان قرار دارند، اما استفاده از عصب کشی دلایل منطقی نیز به همراه دارد.

دندان های شیری مانند دندان هاغی دائمی می باشند، اگر یکی از آن ها به دلیل پوسیدگی دندان و یا سایر مشکلات دچار آسیب شود و از بین برود، مشکلاتی برای صحبت کردن کودکح و یا کج شدن دندان های دائمی و … ایجاد می کند. در واقع مهم ترین کاربرد این دندان ها، به منظور رشد مناسب دندان های دائمی و هدایت آن ها به منظور جلوگیری از کج شدن دندان های دائمی هستند.

آماده شدن برای عصب‌کشی دندان کودک

ممکن است نگرانی های بسیاری در زمینه درد کودک بعد از عصب کشی دندان ایجاد شود. والدین نقش مهمی در برقراری آرامش کودکان قبل از مراجعه به دندانپزشکی دارند. بنابراین خونسردی خود را حفظ نمایید و با آرامش کامل کودک را به دندانپزشک ببرید .

دندانپزشک بعد از معاینه دندان های کودک شما با آرامش به انجام عصب کشی دندان آن ها می پردازد.

عصب‌کشی دندان برای کودکان

اگر مشکلات دندان در ناحیه پالپ ایجاد شود، ممکن است با درد همراه باشد.

در مواردی که مشکل جدی وجود داشته باشد، ممکن است به منظور جلوگیری از کشیدن دندان، از پر کردن دندان کودکان استفاده شود.

انواع درمان در عصب کشی دندان شیری

پالپوتومی

که در این روش از برداشت عصب تاج استفاده می شود.

پالپکتومی

طی این روش عصب ریشه دندان برداشته می شود که یک روش درمانی تهاجمی به شمار می آید .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

چه زمان لازم است از روش‌های درمان ناحیه پالپ (اندودنتیک) استفاده شود؟

برخی علل ها منجر به عدم موفقیت عصب کشی کودکان در مرحله اولیه می شود، از جمله :

در صورتی که کانال دندان باریک باشد ممکن است تمامی موارد شناسایی نشود و یا عکس العمل مناسبی به استفاده از روش درمانی نشان ندهد.

کانال هایی که به دلیل پوسیدگی، شکستگی دندان، استفاده از روکش دندان نامناسب و یا ابتلا به بیماری های پیشرفته دچار عفونت شدید هستند.

چه روش‌های دیگری را می‌توان به جای عصب‌کشی دندان برای کودک مورد استفاده قرار داد؟

جراحی ناحیه پالپ و کشیدن دندان از روش هایی است که برای جایگزینی عصب کشی دندان مورد استفاده قرار گرفته .

هزینه عصب کشی دندان های شیری

هزینه انجام عصب کسی دندان به میزان آسیب وارد شده، جنس مواد مورد استفاده و سایر موارد استفاده شده در درمان بستگی دارد. در جلسه مشاوره هزینه به شما اطلاع داده می شود.

پاسخ

سه × یک =

Call Now Button