روکش دندان عصب کشی شده

روکش دندان عصب کشی شده

دندان هایی که با کمک عصب کشی درمان می شوند به نسبت دندان ها ی سالم به دلیل از دست دادن بافت خونی و عصبی خود ،ضعیف تر می باشند . همچنین دندان های عصب کشی شده به دلایلی از جمله پوسیدگی قسمتی از تاج دندان خود را از دست داده اند و دندانپزشک آن ها را با تدابیر خاصی درمان کرده است . روکش دندان های عصب کشی شده می تواند برای این دندان ها بسیار مفید واقع شوند . بسیاری از افراد که دندان های خود را عصب کشی کرده اند این سوال را دارند که آیا روکش دندان های عصب کشی برای آن ها لزومی دارد یا خیر . پاسخ به این دسته از افراد این گونه می باشد که با کمک روکش دندان های عصب کشی شده می توان طول عمر دندان ها را به نسب افزایش داد .

در بیشتر موارد دندان های عصب کشی شده با پست و کور و یا پین در دندان نیاز دارند . از این موارد برای افزایش مقاومت دندان ها بنا بر تشخیص دندانپزشک استفاده می شود .

  • دندان هایی که پس از عصب کشی و درمان نیاز به روکش دارند را می توان جز این موارد دانست.
  • دندان هایی که دیواره جانبی آن ها به طور کامل از بین رفته است .
  • دندان هایی که بیشتر حجم آن ها را، مواد پرکردنی دندان تشکیل داده است .
  • دندان هایی که به منظور پایه بریج استفاده می شوند .

روکش-دندان-عصب-کشی-شده

مواردی که نیاز به روکش دندان عصب کشی شده نمی باشد زمانی است که دیواره های جانبی دندان سالم می باشند و لازم نیست که از دندان عصب کشی شده به عنوان پایه برای سایر دندان ها استفاده کرد .

در صورتی که روکش دندان در زمان خاص خودش انجام نشود و احتمال شکستگی دیواره های دندان وجود داشته باشد . در این صورت می توان گفت این دندان ها غیر قابل در مان و کشیدنی می باشد .

بیشتر افراد به دلیل هزینه بر بودن روکش ها بعد از عصب کشی، روکش دندان را انجام نمی دهند . قیمت و هزینه روکش دندان به مواد و جنس روکش بستگی دارد . انتخاب نوع روکش  دندان و مسائل مربوط به زیبایی دندان ها در میزان این هزینه تاثیر گذار می باشد .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

پاسخ

9 + نوزده =

Call Now Button