رنگ کامپوزیت دندان

 رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های درمان در دندانپزشکی زیبایی می باشد . بیشتر افرادی که از روش کامپوزیت دندان برای درمان استفاده می کنند نگران تغییر رنگ آن می باشند . رنگ کامپوزیت دندان یکی از موارد مهم در درمان با استفاده از کامپوزیت دندان می باشد .

تمامی دندانپزشکان ترمیم دندان را با استفاده از دو روش آمالگام و کامپوزیت دندان انجام می دهند . هر کدام از این روش ها می توانند مزیت ها و معایبی داشته باشند ،که باید بر اساس نیاز افراد استفاده شوند .

ترمیم دندان با کمک کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان به مواد همرنگ دندان ها گفته می شود . این نوع از ترمیم در مقایسه با آمالگام ،استحکام کمتری دارد . بیشتر افرادی که در دندان های جلویی دچار آسیب شده اند از این نوع ترمیم استفاده می کنند . کامپوزیت دندان  از جنبه زیبایی نیز برخوردار می باشد .

رنگ-کامپوزیت-دندان

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

بعد از استفاده از کامپوزیت دندان برای نتیجه بهتر لازم است تا ،بهداشت دندان ها به طور کامل رعایت شود . در صورتی که بهداشت دندان ها به طور منظم انجام نشود کامپوزیت دندان دچار تغییر رنگ می شود .

ترمیم دندان با کمک آمالگام

در ترمیم دندان با استفاده ازآمالگام بیشتر در مواردی که پوسیدگی زیاد می باشد و دندان ها به مقدار قابل توجهی از بین رفته اند استفاده می شوند . دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال ،از آمالگام برای دندان هایی که در معرض دید نیستند بیشتر استفاده می کند زیرا آمالگام به دلیل خاصیتی که دارند جنبه منفی در زیبایی دندان ها ایجاد می کند .آمالگام استحکام بسیار بالایی دارد اما از نظر زیبایی کامپوزیت دندان بسیار پرکاربرد تر می باشد .

آیا آمالگام هم در دراز مدت دچار تغییرات رنگ می شوند ؟

متاسفانه باید گفت آمالگام هم همانند کامپوزیت دندان ممکن است در دراز مدت  به دلایل مختلف دچار تغییر رنگ شوند . تغییر رنگ در آمالگام ها بیشتر به دلیل مصرف برخی از غذاهای سولفوردار می باشد که می توان با استفاده از بلچینگ دندان آن ها ترمیم کرد .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال تمام خدمات مربوط به زیبایی و درمان را برای بیماران خود با بهترین خدمات ارائه می دهند .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال.

پاسخ

سه + 16 =