دیر افتادن دندان شیری

دیر افتادن دندان شیری

مراقبت از دندان های کودک امری  بسیار مهم است  که لازم است والدین بر این امر مهم، نظارت کنند .  همانطور که مراقبت  و حفظ دندان های شیری امری مهم است  ، دیر افتادن دندان شیری  نیز  ممکن است  سبب بروز نگرانی هایی در فرد شود .  در این خصوص ممکن است  والدین نگرانی هایی داشته باشند  که آیا دیر افتادن دندان های شیری  می تواند عاملی خرابی و پوسیدگی دندان های دائمی شناخته شود ؟  دلیل اصلی دیر افتادن دندان های شیری کودکان چیست ؟  دکتر جوانمرد  بهترین دندانپزشک اطفال در ادامه  به بررسی این موضوع می پردازند .

دیر افتادن دندان شیری

دیر افتادن دندان شیری

دلیل اصلی دیر  افتادن دندان های شیری

این اختلال می تواند  به دلایل بسیاری  رخ دهد ،از جمله این موارد :

  • کج بودن مسیر رویش دندان دائمی در زیر دندان شیری
  •  گاهی به طور مادرزادی دندان دائمی وجود ندارند ،  ممکن است به دلایل ژنتیکی دندان دائمی وجود نداشته باشد ،این امر می تواند یکی از دلایل اصلی نیفتادن دندان شیری شود .
  • گاهی نیز درشتی دندان ها و نبود فضای کافی بین آن ها  سبب گیر کردن دندان های  شیری بین دندان های دائمی  می شود .
دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

عوارض نیفتادن به موقع دندان‌های شیری

هر گاه دندان شیری  در زمان خود  نیفتد می تواند  سبب اختلالاتی همچون کجی  یا دیر روییدن دندان های دائمی شود . مراجعات منظم  از همان سنین کودکی نزد دندانپزشک اطفال می تواند  از بروز این اختلالات تا جای ممکن جلوگیری کند.

لازم است تا دندان های شیری تا جای ممکن حفظ شوند  و  هرگز کشیدن دندان شیری   صورت نگیرد .  متاسفانه برخی از والدذین این طور تصور می کنند که با خراب شدن  دندان های شیری لازم نیست  درمان برای آن ها صورت گیرد و تنها راه ممکن  کشیدن آن هاست . گاهی ممکن است دندان های شیری در 10 سالگی و گاهی هم در 12 ساگی بی افتند ،این زمان در افراد مختلف متفاوت است .

گاهی نیز دیده می شود که کودکی دندان شیری خود را زودتر از موعد خود  از دست می دهد ، در این موارد  بروز مشکلات شایع دندانی از جمله رویش نا فرم دندان های دائمی از  شایع ترین این مشکلات می باشد  ، کج در آمدن دندان های کودکان سبب نامرتبی  و  به طور کلی  نامنظمی دندان ها می شود .

دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال  بیان می کنند که برعکس این موضوع نیز  صادق است ،تاخیر  در افتادن دندان شیری رخ می دهد. به طور مثال دندان باید تا 12 سالگی در دهان  بماند اما ممکن است تا  سن 15 سالگی همچنان  در  دهان باقی بماند  ،این موضوع  سبب می شود تا  دندان زیرین دائمی نهفته باقی بماند  و  سبب بر هم ریختگی خط رویش دندان ها شود.

سوالی که بیشتر والدین  از دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال دارند این است  که  در صورتی که بهترین درمان  ارتودنسی اطفال  تجویز گردد ،اما دندان های شیری  هنوز سر جای خود باشد و تاخیر  در افتادن دارند ،این این درمان می تواند  موثر واقع گردد ؟

بله ،اگر دندانپزشک اطفال  برای کودک ارتودنسی را تجویز کرده باشد   باید این درمان صورت گیرد  حتی اگر هنوز  دندان شیری در دهان وجود دارد و دندان های دائمی به طور کامل رشد  نکرده باشند  و این امر هیچ گونه مشکلی را ایجاد نمی کند .

نکته ای که مورد توجه است این مورد می باشد  که دندان ها  به طور طبیعی تا زمانی که باید در دهان باشند ،وجود داشته باشند ،مگر تحت شرایطی همچون آبسه کردن دندان که   با هیچ راهی نتوانیم  دندان را حفظ کنیم .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

دندانپزشکی کودکان

بیهوشی کودکان برای ترمیم دندان

دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

پاسخ

14 + 9 =

Call Now Button