دندان قروچه کودکان

دندان قروچه کودکان

دندان قروچه کودکان ، به  منظور ساییدن دندان ها بر روی هم می باشد . می توان گفت 15 درصد از کودکان و نوجوانان مبتلا به دندان قروچه هستند که می تواند تاثیرات  مخربی را بر روی دندان های کودک بگذارد . در بیشتر موارد دندان قروچه کودکان در خواب و شب رخ می دهد که گاهی آن چنان شدید است که می تواند  صدای آزار دهنده ای را داشته باشد .

متاسفانه دندان قروچه از عادات بد دهانی در  کودکان است که می تواند سبب سایش دندان های کودک گردد .

دندان-قروچه-کودکان

 دلایل دندان قروچه کودکان

 دندان قروچه در کودکان می تواند به دلایل مختلفی بروز کنند .

 از جمله این دلایل شامل

  •  اضطراب و استرس بیش از اندازه
  • وجود دندان های خراب و پوسیده
  •  مشکل در روند تغذیه
  •  وجود اختلالات خواب
  •  ابتلا به برخی ازآلرژی ها
  • رویش دندان های جدید
  • وجود برخی از آلودگی های انگلی

 می توان گفت یکی از دلایل مهم و شایع در بروز دندان قروچه کودکان استرس و اضطراب بیش از اندازه است . دلایل بسیاری می تواند دلیل بر  ایجاد استرس کودک گردد ،مثل  جابه جایی مدرسه ،جابه جایی منزل ، فرزند جدید در خانواده ،طلاق والدین و موارد مشابه در نتیجه بهتر است ، با مشاهده دندان قروچه کودکان به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید  تا اقدامات لازم صورت گیرد .

میتوان گفت یافتن دلیل دندان قروچه در کودکان یکی از دلایل مهم در درمان دندان قروچه می باشد . دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  با بررسی و ارزیابی های اولیه علت دندان قروچه در کودکان را  تعیین می کنند و متناسب با آن راهکارهای درمانی به والدین توصیه می گردد .

مضرات دندان قروچه

 دندان قروچه می توانند تاثیرات مخربی را از خود به جای بگذارد ،شکستگی دندان ،شل شدن و در نتیجه افتادن دندان  به دلایل دندان قروچه ایجاد می شود .همچنین دندان قروچه در کودکان سبب پوسیدگی دندان ها می گردد و با پیشرفت آن سبب پوسیدگی دندان ها تا ریشه دندان ها می گردد .در این موارد دکتر جوانمرد دنداپزشک اطفال توصیه می کنند به والدین که از بریج دندان کودکان استفاده کنند

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

ارتودنسی اطفال

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

لمینیت دندان

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

پاسخ

شانزده − 9 =