درمان درد دندان کودکان

درمان درد دندان

درد دندان زمانی به وجود می آید که دندان دچار پوسیدگی شده باشد . در جریان پوسیدگی ،پوشش محافظ بیرونی دندان خراب می شود و به تدریج به مرکز دندان ،محلی که اعصاب دندان قرار گرفته اند نفوذ می کند . در این مرحله است که درد احساس می شود خصوصا اگر چیزهای سرد ،گرم یا شیرین با دندان تماس یابد . تخریب یا فساد دندان و بیماری لثه به طور کلی بر اثر پلاک تولید می شوند . پلاک ،یک لایه نازک از بزاق و باقیمانده های غذاست که باکتری  در آن رشد می کند . رشد باکتریها در حضور مواد قندی انجام می شود برای مثال مواد قندی موجود در میوه های خشک شده ،قند های  خوراکی و حتی ذعسل را می توان نام برد و به همبن دلیل است که قند ها در مواد غذایی کودک مضر شمرده می شوند .

درمان-درد-دندان-کودکان

اگر دندان ها فلوراید دریافت کنند مثلا با مسواک زدن و استفاده از خمیر های حاوی فلوراید ،از پوسیدگی دندان جلوگیری می کنند. پس بهداشت دهان و دندان را باید مرتبا رعایت کرد. این نکته مهم است که اولین دندان های کودک به خاطر فساد و پوسیدگی نیفتند و یا دچار پیله دندان (آبسه دندان )نشوند زیرا ریشه دندان نیز دچار پوسیدگی می شود . اگر شکاف و یا فضای میان دندان های کودک به مدت طولانی باقی بماند و در این حال دندان های تازه بخواهند از لثه بیرون بیایند دندان های دائمی در یک ردیف واقع نمی شوند و ناهماهنگ رشد می کنند .

ابتدا باید چکارکرد

  • اگر کودک شما از درد فک ،گوش درد و درد های زق زق کننده شکایت دارد با یک قاشق فلزی آرام به دندان های وی بزنید تا دندان دردناک را پیدا کیند .
  • به کودک خود آسپرین بچه با شربت استامینوفن بدهید تا زمانیکه به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید .
  • دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران با بررسی ها و معاینات لازم اقدامات لازم را برای کودک شما انجام می دهد .
  • دندانپزشک اطفال وسعت و میزان آسیب دیدگی را مشخص می کند . شاید دندان به یک تراش و پر کردن ساده نیاز داشته باشد اما اگر آبسه دندان وجود داشته باشد چرک را خارج می سازد و چنانچه امکان خوب کردن دندان نباشد آنرا می کشد . احتمالا بر حسب سن کودک شما از بیهوشی عمومی استفاده می شود .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

لمینیت دندان

ارتودنسی اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

پاسخ

شانزده − 6 =