جلوگیری از کج شدن دندان کودکان

جلوگیری از کج شدن دندان کودکان

یکی از نکاتی که باید والدین به آن اهمیت دهند، جلوگیری از کج شدن دندان کودکان خود می باشد. کج شدن دندان کودکانف هم در ایجاد مشکلات و هم در کاهش اعتماد بنفس آن ها تاثیر می گذارد . در این مطلب به توضیح موارد زیر می پردازیم :

  • دلایل کجی دندان چیست ؟
  • جلوگیری از کج شدن دندان‌ چگونه است ؟
  • درمان زودهنگام در چه سنی انجام می شود؟ و چه مزایایی دارد؟
جلوگیری از کج شدن دندان کودکان

جلوگیری از کج شدن دندان کودکان

دلایل کجی دندان چیست ؟

شایع ترین علل ایجاد کج شدگی در دندان کودکان می توان به مشکلات ژنتیکی اشاره نمود.

استفاده طولانی مدت کودکان از پستونک و یا شیشه شیر نیز می توان تاثیر در کجی دندان بگذارد.

از دست دندان دندان شیری قبل از زمان مناسب می تواند در کج شدن دندان ها نقش بسیاری ایجاد کنند.

تورمورهای دهان و فک، میکدن انگشت ها و … می تواند باعث بروز این مشکل شوند.

جلوگیری از کج شدن دندان‌

اصولا افرادی که این مشکل را داشته اند، بیشتر تمایل به پیشگیری از بروز کج شدگی دندان کودکان خود دارند.

جلوگیری از مکیدن انگشت در کودکان

بهتر است کودکان از مکیدن انگشت، شیشه شیر و پستونک، خودداری نمایند. مکیدن انگشت باعث ایجاد فشار در بر روی لثه می شود. به همین علت باعث ایجاد کجی در دندان ها می گردد. البته انجام هر گونه فعالیتی که باعث بروز فشار برروی دندان ها شود، این عارضه را ایجاد می کند. به همین علت است که می گویند کودکان اشیائ را برای مدت زمان طولانی به دهان خود وارد نکنند.

نهادینه کردن عادت‌های مراقبت از دندان

برای جلوگیری از کج شدن دندان کودکان، باید بهداشت دهان و دندان به خوبی رعایت گردد. بهتر است کودکان به طور مرتب دندان های خود را شست و شو دهند و بهداشت را رعایت نمایند. برای آموزش صحیح مسواک زدن کودکان خود می توانید از دندانپزشک اطفال کمک بگیرید.

افتادن زودهنگام دندان

اگر دندان کودک شما زودتر از مان موعد افتاد به یک دندانپزشک اطفال مراجعه کنید، زیرا همین مسئله باعث کج شدن دندان کودکان شما می شود.

ارثی بودن کجی دندان‌

اگر مشکل کجی دندان در یکی از افراد خانواده وجود دارد، می تواند به دلیل مسائل ژنتیکی فرزند شما نیز دچار آن شود، به همین علت کودک خود را به دندانپزشک اطفال برده تا نکات لازم برای وی صورت گیرد.

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

درمان زودهنگام

اگر هر گونه از علائم در کودک شما وجود دارد، استفاده از درمان به موقع می تواند باعث جلوگیری از عوارض نا مناسب گردد. اگر درمان کجی دندان زیر 10 سالگی استفاده شود، ساده تر خواهد بود و هزینه و مشکلات فراوان در درمان های بزرگسالی را به همراه نخواهد داشت .

نتیجه گیری

دلایل مختلفی برای ایجاد مشکل کجی دندان وجود دارد، ارث، مکیدن انگشت، استفاده طولانی مدت از پستونک و شیشه شیر، افتادن زودهنگام دندان شیری و … از عمده ترین دلایل آن هستند. بهتر است بدانید که اگر کودک در معرض ایجاد کج شدن دندان است، برای پیشگیری از آن حتما در زمان مناسب به یک دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید. انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال در نتیجه رفع مشکل کودک شما بسیار تاثیر گذار است.

سایر مقالات

شکستگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

ارتودنسی پیشگیری کودکان

کاهش استرس در دندانپزشکی کودکان

بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران

پاسخ

5 − 5 =

Call Now Button