بیرون نیامدن دندان دائمی

بیرون نیامدن دندان دائمی

گاهی  والدین کودک  از بیرون نیامدن دندان دائمی نزد دندانپزشک  شکایت می کنند  و از  زمان در آمدن  دندان دائمی  ، اختلال در رویش دندان دائمی  و نداشتن  دندان دائمی سوال می پرسند . اگر شما هم  از علت  و راهکارهای درمانی در نیامدن دندان های دائمی کودک اطلاعی ندارید توصیه می شود مقاله زیر را مطالعه کنید .

گاهی برخی از بیمارانی که  که به دکتر جوانمرد مراجعه می کنند ، ممکن است  به دلیل ضربه  و یا حتی مادرزادی دو  دندان جلو را نداشته باشند  ، درمان برای این بیماران چیست ؟ دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال  برای این دسته از بیماران دو راهکار درمانی توصیه می کنند.

بیرون نیامدن دندان دائمی

بیرون نیامدن دندان دائمی

روش اول برای درمان این بیماران این است که با باز کردن فضا ، دو دندانی که در فک وجود ندارد  را با کمک روش ایمپلنت  جایگذاری کرد  .  راه  حل  درمانی دومی هم که برای این بیماران استفاده می شود این است که  دندان ها را از انتهای فک  به جلو انتقال داد و  فضا را بسته کنیم .

دکتر هلن جوانمرد به بیماران خود  در اکثر موارد راه حل دوم را پیشنهاد می کنند  دلیل آن هم در این است  که  با کمک ایمپلنت ، دندان خارجی  که با شرایط فیزیولوژیک بیمار ممکن است  ناسازگار باشد  وارد دهان می شود  اما  در روش دوم ،  اصلاح و درمان با کمک دندان های خود بیمار انجام می شود .

 معایب روش درمانی  با کمک ایمپلنت

ممکن است رنگ دندان های کاشته شده با دندان های خود بیمار کمی ناسازگار باشد  زیرا به هر صورت هر چقدر هم که دقیق کار شود ، رنگ دندان کاشته شده همانند رنگ طبیعی دندان نخواهد  شد .

بعد از غذا خوردن  ، بین آن ها مواد غذایی گیر می کند .

احتمال بروز بیماری های لثه ای را افزایش می دهد .

اما اگر روش درمان بسته کردن فضا  به کار رود ، برای کودک در آینده  مفید تر خواهد بود ، زیرا  کودک سن کمی دارد و  باید از  مزایای هر کدام از روش های درمان سال ها استفاده کند .   اگر  روش درمانی دوم استفاده شود ، دندان ها حالت طبیعی  خود را دارند و متناسب با شرایط فیزیولوژیکی بیمار  می باشند.

استفاده از روش ارتودنسی اطفال مناسب ترین راهکار برای بسته  کردن فضا های دندانی است .

دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال به والدین توصیه می کنند که از همان ابتدای رویش دندان های کودک دلبندشان به سلامت و رعایت بهداشت دندان ها توجه داشته باشند .شما می توانید برای مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-88699877

بهترین سن برای  بسته کردن فضا دندانی برای جبران نبود برخی از دندان ها چه سنی است ؟

مناسب ترین سن برای درمان این نوع ناهنجاری  سن 12 سالگی است ، زیرا از سن 12 سالگی به بعد تمام دندان های فرد  کامل شده است . اگر دو دندان  وجود ندارد ، فضای غائب دندان مشخص است .   در مقالات قبل دکتر هلن جوانمرد در رابطه با سن مناسب برای ارتودنسی دندان صحبت کرده اند، اما برای این نوع ناهنجاری مناسب ترین سن  12 سالگی می باشد .  هر چقدر سن بیمار پایین تر باشد  ، درمان برای دندانپزشک راحت تر است و  بیمار نتیجه بهتری  از درمان میگیرد .

طول دوره درمان برای این بیماران

به طور متوسط برای درمان این بیماران حدود یک سال و نیم تا دو سال  زمان نیاز است تا درمان به طور کامل  انجام شود . اما زمان مورد نیاز برای  این بیمار  بسته به شرایط  و ناهنجاری موجود متغیر است . ارتودنسی ثابت  در جابه جایی دندان ها بسیار کار امد می باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال

پاسخ

9 + 17 =