بهترین سن ارتودنسی دندان

بهترین سن ارتودنسی دندان

بهترین سن ارتودنسی دندان ،سوالی است که بیشتر بیماران از دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال می پرسند . در این مقاله در رابطه با بهترین سن ارتودنسی اطفال صحبت می کنیم .

ارتودنسی دندان ممکن است در هر رده سنی انجام شود ،اما اگر این درمان در زمان مشخص خود انجام شود می توان هم طول درمان و هم هزینه پرداختی را به مقدار قابل توجه کاهش دهیم . اگر یک کودک در سن کودکی درمان کند، مرحله دوم درمان، تا حدودی کوتاهتر خواهد بود.

بررسی های لازم قبل از اقدام به ارتودنسی اطفال

  • زود رسیدن دندان ها
  • پیدا کردن مشکل ،که می تواند مشکل در خوردن و یا جویدن غذا باشد
  • دندان های نامرتب و یا شلوغ

البته باید گفت بیشتر مشکلات مربوط به ارتودنسی به ارث می رسد با این حال، مکنده انگشت، تغذیه نامناسب، و پوسیدگی دندان همچنین می تواند مشکلات دندان را ایجاد کند.

بهترین-سن-ارتودنسی-دندان

سن مناسب برای ارتودنسی اطفال

از ارتودنسی دندان از سن 7 -70 سالگی می توان استفاده کرد ،بنا برزمان استفاده از ارتودنسی طول درمان می تواند متغیر باشد ،این زمان بین 1-3 سال متغیر است .

ارتودنسی در سنین بالا

گاهی برخی از افراد در سن بالا تصمیم به ارتودنسی دندان های خود می گیرند . این افراد باید قبل از اقدام به ارتودنسی دندان ها به مواردی توجه داشته باشند . از جمله اینکه در سنین بالاتر اصولا رشد فک و دندان ها نهایی شده است و تغییر دادن حالت آن نیاز به صبر و زمان بیشتری دارد و گاهی نیز غیر ممکن است  . افرادی که ارتودنسی دندان در سن بالا را به منظور ردیف کردن دندان ها انجام می دهند باید دندان ها و لثه های سالم داشته باشند تا بتوانند نتایخ خوبی  از ارتودنسی دندان های خود  بگیرند .

ارتودنسی اطفال

اگر بخواهیم بهترین سن را برای ارتودنسی مشخص کنیم می توانیم بگوییم ارتودنسی دندان در سن 7 سالگی بهترین سن است . در این رده از سن می توان به راحتی از نافرمی ها و اختلالات موجود جلوگیری کرد . همچنین والدین دیگر نیاز نیست برای درمان هزینه های سنگین را پرداخت کنند ،زیرا طول درمان در این سن به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال

لمینیت دندان

ارتودنسی اطفال

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال

درد دندانپزشکی کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال

پاسخ

17 − چهارده =