انواع روکش دندان شیری

روکش دندان شیری

اولین ددانی که در ابتدای کودکی در دهان نمایان می شود، دندان شیری می باشد . با گذشت زمان و رشد کودک در سنین خاصی این دندان ها از بین رفته و دندان های دائمی جایگزین این دندان ها می شوند . اما توجه داشته باشید که حفظ و نگهداری از این دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است . بنابراین یک دندانپزشک اطفال از برخی روش ها همچون روکش دندان ، فیشورسیلانت و … جهت حفظ و نگهداری و جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان تلاش می کند .

روکش دندان

روکش دندان

روکش دندان شیری چیست ؟

همانطور که اشاره شد ، جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان شیری، می توان از روکش های دندان استفاده نمود . این روکش های دندان پیش ساخته می باشند و در ان ها از قالب گیری استفاده نمی شود . این نوع از روکش های دندان پیش ساخته تنها برای دندان های شیری قابل استفاده هستند و به هیچ عنوان در دندان های دائمی مورد استفاده قرار نمی گیرد .

انواع روکش دندان شیری       

روکش دندان شیری به چهار دسته تقسیم می شود، هر کدام از این روش ها از لحاظ جنس، مقاومت و سایر موارد با یکدیگر تفاوت دارند . با توجه به نظر دندانپزشک اطفال و همچنین نوع مشکل ایجاد شده یکی از موارد زیر انتخاب می شود .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

روکش دندان استیل ضد زنگ

از متداولترین روکش های دندانی می توان به روکش دندان استیل ض زنگ اشاره نمود . این نوع روکش دندان دارای سایز های متفاوت است. همچنین مناسب ترین گزینه برای دندان هایی می باشد که دچار پوسیدگی شده اند .

مزایای روکش دندان استیل ضد زنگ

این روکش ها در طی یک جلسه قابل استفاهده هستند .

هزینه این روش نسبت به سایر روش ها مناسب تر است .

از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند .

استریپ کرون (رزین اسیدکاری شده یا استریپ کامپوزیت)

این روکش دارای پوسته ای شفاف بوده و یکی از موارد زیبایی به شمار می آید . بهترین گزیینه برای دندان های جلو است .

استیل روکش دار (روکش های پوشیده شده با فلز)

در این روکش دندان که جنسی از استیل و نیکل ضد زنگ دارد، مواد آن همرنگ با دندان هستند. مقاومت در این روش بسیار زیاد است . خللی در زیبایی دندان ها ایجاد نمی کند بنابراین مانند روکش قبل برای دندان های جلو نیز استفاده می شود . چون مقاومت بسیار بالایی دارند، برای دندان های عقب نیز کاربردی است .

روکش دندانی سفید

روکش دندان سفید، از ماده همانند سرامیک است . اصولا این روکش دندان پیش ساخته بود ه و نیازی به قالب گیری و ارسال برای لابراتوار نمی باشد . این نوع روکش دندان برای کودکان حساس بسیار مناسب است، زیرا باعث ایجاد آلرژی در آن ها نمی شود .

در مطب دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال هیچگونه بیهوشی برای درمان های کودکان مورد استفاده قرار نمی گیرد و بدون بیهوشی خدمات دندانپزشکی اطفال ارائه می گردد .

سایر مقالات

شکستگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

ارتودنسی پیشگیری کودکان

کاهش استرس در دندانپزشکی کودکان

بهترین دندانپزشک اطفال در غرب تهران

پاسخ

چهار + 8 =

Call Now Button